Srp 172015
 

Jelikož mně stejně jako mnoho z Vás zarazil včerejší „zrušený“ ohňostroj, který se navzdory upozorněním vysílaným v místním rozhlase a na webu města Kravaře včera večer konal, zaslala jsem oficiální dotaz starostce města aby zaujala k této věci stanovisko. Níže si můžete přečíst text tohoto dopisu. O dalším průběhu Vás budeme informovat zde na našich stránkách.


Město Kravaře

Náměstí 43/405
747 21 Kravaře

Starostce města k rukám

V Kravařích dne 17. 8. 2015

Žádost o poskytnutí informací dle zákona
Dobrý den paní Starostko,

jak jsem se dočetla z úřední desky našeho města Kravaře, Krajský úřad zaslal oznámení o vyhlášení doby zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území Moravskoslezského kraje a s tím spojené omezení k vykonávání některých činností, které by mohly způsobit vznik požáru v tomto suchém období. Mě jako občana Kravař zaujalo i prohlášení v sekci Kalendář akcí, kde je avizováno zrušení ohňostroje na Kutském odpustu 2015, což za těchto povětrnostních podmínek, jsem považovala za zcela logické. O to větší bylo mé překvapení, když dne 16. 8. 2015 cca kolem 22. hodiny vypukl ohňostroj na Kutském odpustu a to i přesto, že nebylo zveřejněno zrušení nařízení Krajského úřadu a ani se toto zrušení v nejbližší době nechystá. Tuto skutečnost jsem si telefonicky ověřila.

Osobně si myslím, že by tato situace měla být prošetřena a podle informací z Krajského úřadu, šetřena jako přestupek s osobou nebo agenturou, která tento přestupek uskutečnila.

Neumím si totiž představit, kdyby díky porušení tohoto nařízení, opravdu vznikl požár a kdo by hradil vzniklé škody a náklady vzniklé k jejich likvidaci.

Předpisy by měly platit pro všechny osoby a instituce, bez ohledu na jejich společenské postavení a to nejen v tomto případě.

Děkuji za odpověď, jak tuto situaci chcete anebo, zda ji budete řešit.

Přílohy:
1x kopie: stránka z Kalendáře akcí-Zrušení ohňostroje na Kutském odpustu 2015
1x kopie: Oznámení o vyhlášení doby zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území
Moravskoslezského kraje
Na vědomí: 1x MSK-krajský úřad p. Ing. Tomáš Zuber (posta@kr-moravskoslezsky.cz)

Ilona Uhliarová

 

Zobrazeno: 218 krát