Úno 072017
 

Vážení návštěvníci našich stránek,

během uplynulého víkendu jste se mohli setkat s drobnými výpadky našich stránek, za které se Vám omlouvám. Výpadky byly způsobené tím, že probíhalo zabezpečení stránek protokolem HTTPS. HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) je internetový komunikační protokol, chránící integritu a důvěrnost dat mezi počítačem uživatele a internetovými stránkami. Data odeslaná pomocí protokolu HTTPS jsou zabezpečena prostřednictvím protokolu TLS (Transport Layer Security), který poskytuje tři hlavní vrstvy ochrany:

  1. Šifrování: Šifruje přenesená data, aby byla ochráněna před odposlechem. To znamená, že když uživatel prohlíží webové stránky, nikdo nemůže „odposlouchávat“ jeho konverzaci, sledovat aktivitu na stránkách ani ukrást jeho údaje.
  2. Integrita dat: Data během přenosu nelze pozměnit ani poškodit (ať záměrně, nebo jinak), aniž by to nebylo zjištěno.
  3. Ověření: Potvrzuje, že uživatelé komunikují s požadovanými webovými stránkami. Poskytuje ochranu proti útokům typu man-in-the-middle a posiluje důvěru uživatelů.

Zjednodušeně řečeno, stránky jsou nyní bezpečnější. Zabezpečení každé stránky poznáte podle předpony „https://“ před adresou stránek v záhlaví internetového prohlížeče a zeleným zámkem, popřípadě textem „Zabezpečeno“ (záleží na internetovém prohlížeči).


Další změna, které jste si jistě všimli, je možnost hlasování u každého článku, zda se Vám líbí, či nelíbí.


A poslední změna je počet zobrazení každého článku. Můžete se tak podívat, kolikrát je článek zobrazen/přečten.


Věřím, že tyto změny přispějí k větší spokojenosti návštěvníků našich stránek.

Marek Dehner
JISTOTA

Zobrazeno: 111 krát