Úno 222019
 

Se konalo dne 20.2.2019 v zasedací místnosti městského úřadu. Před vlastním jednáním se zastupitelé zúčastnili přednášky o rekonstrukci náměstí a mateřské školky na ulici Petra z Kravař. V současné době je ve školce 5 oddělení, rozšířením získá město další dvě oddělení, kde budou umístěné děti ve věku 2 let. Zároveň s rekonstrukcí školky bude probíhat i první etapa rekonstrukce náměstí a to, komunikace Petra z Kravař, cena I. etapy se odhaduje mezi 10-15 mil. Kč. Celá rekonstrukce náměstí zahrnuje ulici Novodvorskou, část kolem kostela, ulici Petra z Kravař a vlastní náměstí. Město řeší nejen parkovací místa, ale chce občanům zpříjemnit i prostředí v centru města.

Pak už vlastní zastupitelstvo. Měnili jsme pozemky, prodávali a nakupovali. Upozornili jsme na zahájení podávání žádosti o kotlíkovou dotaci, která vyvolala největší diskuzi mezi zastupitelkou paní Ing. et. Ing. Šárkou Nedělovou ( Za Kravaře prosperující ) a vedením města.

Následně se schvaloval jednací řád zastupitelstva v doplněné podobě, jednací řád výborů a plán kontrol pro rok 2019 kontrolního výboru, který vyvolal úsměv všech zastupitelů z důvodu špatného pochopení a usnesení výborů.

Problémem se tentokrát stala i technika. Některým přestaly fungovat notebooky a následně i wi-fi.

V globále klidné zastupitelstvo.

Bc. Irena Sentenská
Ing. Herbert Kahler
Jistota

Zobrazeno: 199 krát