Pro 192016
 

Zasedání města dne 15.12.2016 začalo v poklidné a snad už i sváteční atmosféře, kdy se předávaly ocenění a nějaké dárky bezplatným dárcům krve. Pak následovalo schvalování jednotlivých bodů. Vše probíhalo jako vždy, taky v poklidu až do chvíle, kdy se začal projednávat rozpočet na rok 2017, ve kterém nejsou vyčleněny skoro žádné prostředky na investice, a to jsem dnes v rádiu zaslechla, že příští rok by měl být ve znamení investic, kdy se konečně okolní města vzpamatovávají z předešlých chudších let. Tak nevím, v Kravařích tato doba asi ještě nenastala. Další bod byl taktéž zajímavý, nákup energií z Buly Arény. Působilo to dost nejasně a vysvětlování pana Hahna na mě působilo, při dalších dotazech, čím dál víc zamotaně.

Nic méně mě docela zaskočil konec městského zasedání. Paní starostka, do té doby působící klidným dojmem, se rozčílila nad článkem v Opavském deníku, který jsem bohužel nečetla a nad stránkami Jistoty, které jsem už samozřejmě četla. Snažila se ukázat, že informace na našich stránkách jsou nepravdivé. Bohužel, ukázala pouze jeden dokument „Rozhodnutí Krajského úřadu“ a už se nezmínila o druhém dokumentu, na který poukázala paní Sentenská.

O to ubožejší a neprofesionálně na mě působilo vystoupení 2. místostarosty pana Hahna. Když začal kázat o morálce, o vydávání lživých článků a napadat paní redaktorku, byla jsem v němém úžasu. Jak může člověk kázat o morálce, který by měl raději o morálce pomlčet, vzhledem ke svému chování a to nejen na úřadě. Člověk, který seděl v bývalé redakční radě města a dovolil vytisknout lživý článek o paní Sentenské a do současné doby se nikdo nesnažil za něj omluvit osobně, natož aby se omluvil veřejně nebo písemně.

A jak řekl pan Sander,cituji : „sedíte tam pane Hahne už dlouho.“

Moje poznámka. Sedíte na uměle vytvořeném místě pane 2.místostarosto, které nemá nikde jinde v okolí obdoby a jste placen z našich daní, tak se podle toho alespoň na veřejnosti chovejte. Na Vaše arogantní chování, urážky a úšklebky opravdu není nikdo zvědavý a do veřejného života nepatří.

Jinak všem čtenářům přeji krásné prožití vánočních svátků a brzy na viděnou na dalším zasedání města a na stránkách Jistoty :o).

Ilona Uhliarová

Zobrazeno: 218 krát