Zář 212014
 

[fb_button]

JistotaVážení voliči, občané.

Nedávno jsem byla upozorněná na skutečnost, že město na stránkách SNK – Za Kravaře prosperující vysvětluje proč na zdravotním středisku dosud nestojí výtah. Vzhledem k tomu, že jsem byla přítomná téměř všemu jednání, taky se k tomu ráda vyjádřím.

Pracovnici řídící skupiny komunitního plánování sociálních služeb města Kravaře přijali přibližně v roce 2008 podněty od občanů, aby byl řešen výtah (odborně plošina pro zdravotně postižené občany – vizuálně totožná s výtahem, ale cenově rozlišná záležitost) na zdravotním středisku. Problematiku jsem tedy začala řešit spolu s paní Janou Ligasovou. Oslovili jsme 3 firmy ze kterých byla vybrána pouze jedna, která zaručovala realizaci od stavebního povolení až po kolaudaci za cenu 520.000 Kč, možné by bylo ještě další sponzorování. V této fázi jsem však byla oslovena dalšími členy vedení s doporučením, že zdravotní středisko je soukromý subjekt a není tedy žádoucí, aby město dále vstupovalo do jednání. Domnívám se tedy, že město nemělo zájem problém řešit.

Je tedy na pováženou, proč zrovna teď problém vyvstal. Nebude to tím, že jej chceme řešit a máme jej v našem programu? Stejně je tomu s protipovodňovými valy? Proč se dozvídáme, že město najednou projevilo zájem o jednání řešit situaci na Dvořisku?

Na tyto otázky si musí voliči odpovědět sami.

Bc. Irena Sentenská,  Sdružení nezávislých kandidátů – JISTOTA

Zobrazeno: 92 krát