Srp 182016
 

JistotaDobrý den Vážení spoluobčané,

jelikož jsme se díky komentářům (příspěvkům) v naší Knize návštěv stali terčem vyšetřovaní Policie České republiky, chtěl bych Vám sdělit tyto skutečnosti.

Jak píšeme v záhlaví Knihy návštěv – hanlivé a urážlivé příspěvky, či příspěvky, které porušují zákony České republiky, mažu bez upozornění. Měsíčně to jsou jednotky příspěvků. Většinou se tak stane v rozmezí několika hodin od zveřejnění. Někdy se však stane, z důvodu mé pracovní vytíženosti, a nebo skutečnosti, že komentář „zapadne“ na druhou, či další stranu s komentáři, že se ke smazání dostanu až za několik dní. V takovém případě mi velice pomáhají upozornění od našich spolupracovníků, příznivců ale i anonymních čtenářů našich stránek, a komentář je smazán téměř okamžitě.

Takový případ se stal i nedávno a prošetřovala ho Policie České republiky. Bohužel nebo bohudík (každý nechť si přebere sám) byly dřív než se do toho pustila PČR inkriminované komentáře smazány a tudíž nebylo co dál prošetřovat. Chci upozornit přispěvatele, že každý komentář, ačkoliv je anonymní, je dohledatelný a my, jako JISTOTA, budeme v odůvodněných případech poskytovat součinnost PČR.

To ovšem neznamená, že by se autoři normálních (tzn. nezávadných) příspěvků měli obávat vyzrazení své identity. Chápeme, že pokud by se současné vedení města dozvědělo kdo vše sem přispívá, měli by určití lidé existenční problémy. Proto je naše Kniha návštěv anonymní a beztrestně zde může svůj názor vyjádřit kdokoliv.

Na závěr chci ještě dodat, že pokud by člověk, jehož se dotkly příspěvky, kvůli kterým na nás poslal policii, tyto příspěvky mi, jako administrátorovi, nahlásil (například přes formulář na stránce Kontakt), mohly být smazány v řádech několika hodin (nejspíš ještě dřív). Nemusely tak „viset“ na našich stránkách několik dní než jsem je našel sám…

JISTOTĚ jde totiž v prvé řadě o to aby diskuse v Knize návštěv probíhala kultivovaně bez osobních výpadů, či urážek. Ať se jedná o kohokoliv, třeba i o naše politické „protivníky“.

Marek Dehner, JISTOTA

Zobrazeno: 136 krát