Úno 012019
 

Obecně je 100 dní relativně dlouhou dobou. Jak je to s koalici na radnici města? Pracovat začali od prvního dne. Nejdůležitějším bodem je v současnosti narovnání majetkových vztahů v aquaparku. Majoritní majitelé vypověděli městu smlouvu a město situaci řeší. Zadalo znalecký posudek a začíná vyjednávat. Bude to tvrdý a dlouhý boj. Smlouva končí 30.11.2019. Jediná jistota je, že provoz do té doby poběží v běžném režimu a my musíme finančně pokrýt celý provoz.

Projednávat se začal už i problém fotbalu. I zde chce město zaujmout pozici dobrého hospodáře a přijmout sportovní činnost, včetně majetku, pod svou správu. Snad se vše v dobrý konec obrátí.

Na čistém nebi, zdá se, je přece jen jeden mráček. Městský úřad stále nemá tajemníka. Očekávají se personální změny? To ví jen radní vč. vedení města. Nepředpokládám, že dojde k zemětřesení, ale nechápu, jak může vedoucí, tak složitého odboru zastávat ještě funkci tajemníka a navíc již několik let v důchodovém věku. Z toho se dá odvodit jen jediné – jedná nebo druhá funkce není pracovně vytížená nebo je šizená. Je třeba se nad tímto problémem zamyslet. Myslím si, že to nedělá dobré jméno úřadu ani vedení a městu.

A závěr? Sto dní uplyne za pár dní a na hodnocení je příliš brzy. Bylo to jen zamyšlení. Přejeme městu lepší zítřky.

Bc. Irena Sentenská
Jistota

Zobrazeno: 162 krát