Kvě 232017
 

Starostka tají informace.
Byl nadpis článku, který vyšel v „červeném regionu„ před pár měsíci, a který vyvolal silnou diskuzi v zastupitelstvu. Tehdy jsem nejen já, ale i ostatní zastupitelé byli upozornění starostkou města, že mnou požadované informace nemůže dodat, vzhledem k tomu, že právníci poskytující své služby městu, s tímto zásadně nesouhlasí. Z důvodu obchodního tajemství byly proto stránky navíc i začerněny.

Výsměch zastupitelce potažmo i ostatním zastupitelům město neřeší, ba naopak se tímto asi i náramně baví. Město vydalo ve věci už pět rozhodnutí, na všechna jsem podala odvolání ke Krajskému úřadu. Čtyři z nich krajský úřad vrátil jako nepřezkoumatelná (zmateční) a pátým se nyní zabývá. Mohu se pouze domnívat, zda se jedná o záměr nebo je to jen naprostá neprofesionalita. Ostuda města.

Svaz měst a obcí mě vydal jednoznačné stanovisko. Cituji „Město je Vám jako člence zastupitelstva povinno poskytnout informace týkající se právního poradenství pro město. K takovému poskytnutí není potřeba souhlasu dotčeného právníka“ konec citace. Co se týče začerněných stránek se dále uvádí, cituji „Ve vztahu ke členu zastupitelstva nicméně ani toto omezení neplatí…„ konec citace.

Stejně tak je tomu i u neposkytnuté informace o personálním auditu.
Tolik z vyjádření právníků Svazu měst a obcí.
Záležitost není uzavřená, na tahu je Krajský úřad v Ostravě. Slovo JISTOTA bude město skloňovat i nadále.

Irena Sentenská
JISTOTA

Zobrazeno: 950 krát