Zář 252014
 

[fb_button]

JistotaLídr naší kandidátky – paní Irena Sentenská, poskytla rozhovor pro server Prajzské noviny. Zde si ho můžete přečíst.


Prajzské noviny: Jste jednička na kandidátce vaší strany. Chcete v letošních volbách kandidovat na post starostky Kravař?

JISTOTA: ano

Prajzské noviny: Slibujete postavit obecní kulturní dům. Co uděláte se zámkem? Prodáte ho?

JISTOTA: Neslibujeme postavit, slibujeme začít jednat o kulturním domě města a dotáhnout to během volebního období co nejvíce k cíli. Nechceme již směřovat některé akce města do Buly Arény. Všechno se na zámku pořádat nedá, přesto jej neprodáme.Po celá desetiletí fungoval v Kravařích zámek, kulturní dům a kino. Stejně tak může existovat obecní dům v symbióze se zámkem. To se přece nevylučuje.

Prajzské noviny: Chcete nové dětské hřiště na Dvořisku. Kde na to vezmete peníze? Přestanete platit na provoz hřiště Buly Aréna dětem?

JISTOTA: Peníze na nové dětské hříště nemusíme hledat. Stačí přestat plýtvat. Například omezíme výdaje na reprezentaci nebo právní služby. Zde je zdroj až dva miliony Kč. Rozdělení příspěvků města občanům, z nichž odejde letos 600 000 Kč na provoz dětského hříště u Buly Arény, čeká důkladná rekonstrukce ve prospěch všech občanů. Jak vysoký bude příspěvek na dětské hříště u Buly arény není možno předjímat.

Prajzské noviny: Za posledních dvanáct let prosadila současná koalice na radnici uzavření dvou smluv se zájmovým sdružením právnických osob Buly Aréna, patřící Marcelu Hadamczikovi. Město tak jen za poslední čtyři roky zaplatilo z obecní kasy 19 milionů korun na provozní náklady a investice. Pokud byste se stala starostkou, smlouvy vypovíte, nebo budete v placení pokračovat?

JISTOTA: Město Kravaře zaplatilo za poslední čtyři roky více než 22 miliony Kč Buly Aréně. Letos ještě zaplatí minimálně 2,4 milionu. Naší snahou bude omezit všechny nehospodárné výdaje. Tyto výdaje mezi nehospodárné patří.

Prajzské noviny: Nikde jsem ve vašem předvolebním programu nenašla řešení problému kravařského hřbitova. Lidem chybí smuteční síň, toalety, je zde málo místa na hroby. Jaké řešení nabídnete?

JISTOTA: Otázku hřbitova nemáme ve svém programu.Přesto se nebráníme jakékoliv komunikaci s občany na toto velmi ožehavé téma, které nelze řešit bez dokonalé znalosti problému. Kravařský hřbitov musí být zachován a proto jeho řešení necháme na dobu po volbách až budeme mít možnost seznámit se se všemi jeho aspekty.

Prajzské noviny: Chcete vyhlašovat referendum při důležitém rozhodování nebo z podnětů občanů. To ale stojí peníze. Nebylo by lepší poznat názory občanů na veřejném jednání, nebo pomocí ankety v Besedníku?

JISTOTA: Znát názory občanů prostřednictvím Besedníků je jedním z našich cílů a je uveden v programu na našich stránkách,referendum budeme vyhlašovat pouze ve zvlášť závažných případech, týkajících se všech občanů Kravař.

Prajzské noviny: Posledních dvanáct let je v čele radnice Andreas Hahn (ODS). Během té doby se obklopil loajálními zaměstnanci z rodiny i politické strany. Jak byste to řešila v případě, že byste se stala starostkou?

JISTOTA: Tuto otázku bych s Vašim dovolením raději nezodpovídala, uvedu jen, že většina zaměstnanců má pořád zdravý názor na politické dění ve městě. Neházím je všechny do jednoho pytle. Nechci destabilizovat už tak depresívní pracovní prostředí úřadu. Taky je třeba důkladně rozlišovat samosprávu a státní správu, která je v tajemníkově kompetenci. Pokud státní správa funguje jak má, není třeba do ní zasahovat. V opačném případě budeme její fungování řešit ve prospěch kravařských občanů.

Na otázky odpovídala paní Bc. Irena Sentenská, lídr kandidátky sdružení nezávislých kandidátů JISTOTA.

Zobrazeno: 118 krát