Led 272016
 

JistotaDobrý den vážení spoluobčané.
Věřil jsem, že doba, kdy představitelé moci diktovali novinářům o čem mají psát a čem zase ne, je už dávno pryč. Věřil jsem také, že dávno pryč je doba kdy mocipáni tvrdě potírali své kritiky.

Veškerá má víra byla ta tam když jsem otevřel poslední číslo Besedníku a přečetl si úvodní slova naší paní starostky. Nejdřív jsem si říkal, že se k článku vyjadřovat nebudu, jelikož se v něm píše o „části opozice“ ne přímo o nás, JISTOTĚ. Nicméně pořád to ve mně doutnalo a když se spustila vlna reakcí na tento článek a většina z nich vzala jako „část opozice“ právě nás, JISTOTU, rozhodl jsem se sepsat pár řádků taky.

Rád bych se tedy vyjádřil k několika skutečnostem.
To, že se členové JISTOTY okázale nevystavují na kulturních, společenských, či sportovních akcích, ještě neznamená, že na těchto akcích nejsou, že na nich nevyjadřují podporu jednotlivým subjektům, že na nich nedebatují s občany co je trápí a co by si přáli v našem městě změnit. JISTOTA totiž nejsou jen dva naši zastupitelé, JISTOTA je tým lidí, kterým není lhostejné co se v našem městě děje.

Jak jsem psal, po uveřejnění článku jsme dostali zpětnou vazbu od nespokojených občanů. Většina reakcí je nepublikovatelná, z těch mírnějších uvedu příklad, cituji: „vánoční odměny vyvoleným byly plivnutím do ksichtu spolkům“, konec citace. Já dodám, že to byl plivanec do tváře hlavně těm spolkům, jejichž požadavky na dotace byly zamítnuty nebo zkráceny.

Vaše věta, paní starostko, – „Škoda, že se díky nim stránky novin neplní tím, co jsme za minulý rok dokázali, co je v plánu a na co v Kravařích můžeme být pyšní.“ mi silně připomíná dobu před listopadem 1989, kterou jsem, vzhledem ke svému věku, zažil naštěstí jen krátce.

Postupujete přesně podle hesla minulého vedení – vymyslet si viníka a veřejně ho očernit v médiích. V tomto případě v Besedníku. Váš argument, že do Besedníku může přispívat jakýkoliv zastupitel, neberu, protože Vy si příspěvek přečtete a ještě před vydáním se k němu vyjádříte v tom stejném čísle. Takovou možnost – vyjádřit se k Vaší kritice v tom stejném čísle, na stejné straně, ve stejném nebo i větším rozsahu, naši zastupitelé doposud nedostali.

Opozice, paní starostko, tady není pro to, aby pochlebovala vládnoucí garnituře. Pokud se podíváte třeba do Wikipedie, dočtete se, že opozice plní důležitou úlohu kontroly a kritiky vlády.

Chápu, že se Vám naše kritika nelíbí ale pokud bude koalice dělat svou politiku tak jak ji doposud dělala a dělá, bude JISTOTA kritizovat nedostatky a zveřejňovat vše, na co mají lidé nárok.

Marek Dehner, JISTOTA

Zobrazeno: 215 krát