Lis 272019
 

27.11.2019 se bude konat další zasedání zastupitelstva. Hlavními body budou rozpočet na rok 2020 a také aquapark. Místostarosta předkládá hned tři opatření k aquaparku. V prvním chce nabídnout odkup podílu od Buly arény, zájmového sdružení (dále jen Hadamczik) za třicet milónů Kč, přičemž odhad, který si nechalo vypracovat město vyčíslil hodnotu tohoto podílu na 16 695 000 Kč. Je zřejmé, proč pro tuto nabídku nebudu hlasovat. Podle mého názoru zodpovědný hospodář se musí řídit odborným posudkem.

Druhým, pro mě opět nepřijatelným, opatřením je návrh, že město bude nadále hradit veškeré provozní náklady (původně jsme požadovali úhradu v poměru vlastnictví). Novinkou je, že i celý provozní zisk by zůstal městu. Podotýkám, že jsem už šestým rokem zastupitelem města a za těch šest let nikdy nebyl aquapark ziskový.

A třetím je žaloba, podle které by měl o dalším osudu aquaparku rozhodnout soud. To by bylo asi nejlepší řešení, když se obě strany nedokáží dohodnout. Podle pana místostarosty Schwarze se intenzívně jedná, ale výsledkem je nula po roce těchto jednání. Takže ano pro soudní řešení.

27.11.2019 ráno, tedy těsně před odpoledním zasedáním zastupitelstva, byli zastupitelé seznámeni s předběžným opatřením soudu, které nařizuje Hadamczkovi dodávat aquaparku energie nadále i po 30.11.2019, kdy končí výpověď. Nenechte se prosím zmást názvem žalobce „Buly aréna – Aquapark Kravaře, příspěvková organizace“. Skutečně se jedná o organizaci zřízenou městem. I tento název naznačuje, kdo byl v minulých letech „šéfem“ Kravař.

Předběžné opatření bylo vydáno na dobu šesti měsíců. Zda do té doby bude situace vyřešená nebo zda se jedná pouze o prodloužení agónie ukáže čas.

Ještě jedna poznámka. V Regionu vyšel 26.11.2019 článek s názvem „Dny aquaparku se krátí“ s fotografiemi pan Aloise Hadamczika a paní Mgr. Moniky Brzeskové. Fotografie jsou dvě, nicméně jedná se o monolog prvně jmenovaného a paní starostce nebyl dán prostor k vyjádření. Něco je na tom špatně, ne?

A na závěr bych vás chtěl pozvat na zasedání, které začíná 27.11.2019 v 17.00 hodin nebo ke sledování on-line přenosu.

Ing. Herbert Kahler
JISTOTA

Zobrazeno: 233 krát