Srp 182020
 

Se konalo 17.8.2020 v 16.00 hod. na zámku v Kravařích. Je nás jen 17, chybí koaliční i opoziční členové zastupitelstva. Seděli jsme každý sám u stolečku s dvoumetrovým odstupem. Velmi nezvyklý čas, ale situace s Covid-em tomu tak chtěla. Nic se nenatáčí, nenahrává. Škoda.

Ustanovujeme zapisovatelku, kontrolu zápisu a pak už jen jednáme. Prodáváme, směňujeme a nakupujeme pozemky. Řešíme kotlíkovou dotaci občanům dle podaných žádostí.

Důležitým bodem je nákup pozemku pro řešení výstavby nové hasičské zbrojnice s možností rozšíření o malý záchranný systém pro spádovou oblast Kravaře. Zatím budoucnost. Pozemek je na Štěpánkovické ulici před benzínovou čerpací stanici. Jedná se o koupi cca 3000 m2. Odhadní cena je 1350 Kč/m2. Současný majitel požaduje 1850 Kč/m2. Dohadujeme se. Padají návrhy. Zastupitelé jsou vyzývání ať se chovají jako správní hospodáři a záměr nepodpoří.

Jen jsem si v tu chvíli promítla odkup aquaparku za cenu 3x vyšší, než je cenový odhad a nechápu. Nakonec starostka města vyhlašuje 5 min. přestávku a svolává radu města. Je rozhodnuto. Pozemek pro hasiče město koupí, s max. cenou do částky 5.500 mil. Kč.

Řešila se i žádost o prodeji pozemku, která byla už v Radě města projednávána několikrát a město nehodlalo pozemek prodat. Někteří členové Nové Síly jsou ve střetu zájmu a pan Lukáš Glabasnia vznáší proti návrh. Město Kravaře, proti své vůli, pozemek prodává.

Dobrý pocit, že se některé věci podařily ke prospěchu občana a spolku.

Bc. Irena Sentenská
Jistota

Zobrazeno: 142 krát