Dub 262015
 

Vážení spoluobčané, přinášíme Vám pár postřehů z 5. jednání zastupitelstva, které se konalo ve středu 22. dubna 2015.

Žádost

Pan místostarosta Ing. Petr Muczka žádá JISTOTU o možnost přetisknout v Besedníku kritické hodnocení své knihy o historii Kravař z našich stránek. „Rádi si článek nejprve přečteme a pak se domluvíme„, uvádí Ing. Herbert Kahler a žádá o možnost psát příspěvky do Besedníku. Paní starostka souhlasí.

Dražba pozemků U Hranic

Prosadili svou. Přestože se opět omluvili dva koaliční zastupitelé, pan Ing. Jan Skřeček z ČSSD je s přehledem nahradil a hlasoval pro dražbu. Pozemky se tedy budou dražit. Zúčastnit se může každý, kdo má zájem o koupi pozemků. Každá parcela se bude dražit zvlášť, pokud bude mít zájemce chuť a peníze, může se zúčastnit všech dražeb bez omezení a může tedy vydražit i více pozemků nebo taky všechny.

Dotace spolkům

Jednáme o dotacích spolkům. První v řadě je myslivecké sdružení v Koutech. Žádají o 60 tisíc Kč na opravu střechy a 20 tisíc Kč především na krmivo pro zvěř. Rada města navrhuje pro myslivce 10 tisíc Kč. Protinávrh opozice 51 tisíc Kč neprošel o jediný hlas. A co ostatní? Nejvíce dostane opět Buly dětské hřiště 850 tisíc Kč a Městský fotbalový klub (MFK) 800 tisíc Kč.

Bc. Irena Sentenská
Ing. Herbert Kahler

Zobrazeno: 24 krát