Čvn 192019
 

V současné době pulzuje městem nová politická kauza. Odchod z pozice místostarostky ohlásila paní Mgr. Sandra Hradilová a také pan Ing. Milan Rostek opustil pozici radního. Rada je neúplná a nemáme uvolněného místostarostu. O doplnění uvolněných míst se jedná. Nechme tedy politiky jednat a odbočme k jinému tématu.

Nejenže jsem zastupitelem za Jistotu, jsem také předsedou největšího kravařského spolku SK Kravaře. V našem klubu je sedm oddílů. Do roku 2014 jsme měli oddílů osm. Fotbalisté ale ukončili činnost v rámci SK a založili si nový klub MFK Kravaře. Přesněji řečeno MFK založil pan Marek Šárka a další dva lidé a fotbalisty do nového klubu přetáhli. Současně s tím se začali domáhat převedení majetku na nově vzniklý klub. Je celkem logické, že když stadion fotbalisté užívají, tak by jim měl patřit. Jenže vždycky existuje nějaké ale.

Proč nebylo a není možné stadion bezúplatně převést na MFK vysvětlím na příkladu, který mi dal spolupracující právník:

„Sparta Praha má pěkný fotbalový stadion a má také mnoho dalších oddílů, které provozují různé sporty. Dejme tomu, že pan Šárka založí MFK Praha a do klubu, který nic nevlastní přetáhne fotbalisty a bude po Spartě chtít stadion. Samozřejmě, že jej nedostane, ale bude si ho muset koupit.“

Stejně tak v Kravařích, bezúplatný převod na jiný subjekt není možný. Pokud by k němu došlo, vystavuji se možnému postihu za špatné hospodaření se svěřeným majetkem. V úvahu přichází jedině prodej za odhadní cenu.

Nakonec se našlo východisko, MFK má celý areál ve výpůjčce. To znamená, že jej bezplatně užívá a má za povinnost jej udržovat. Takový je současný stav. Intenzivně se ale pracuje na tom, aby fotbalový areál převzalo pod svou správu město, tím by bylo o něj dobře postaráno.

Prozatím převodu brání poměry uvnitř MFK. Doufejme, že se brzy vyřeší a k převodu dojde.

Ing. Herbert Kahler, JISTOTA

Zobrazeno: 231 krát