Čvn 282017
 

Po více jak 10 měsících jsem obdržela informace, které jsem po městu, jako zastupitelka, požadovala.

Připomenu, že se jednalo o smlouvy vč. faktur všech právníků pracujících pro město Kravaře, pracovní audit z roku 2012 a závěrečnou zprávu z auditu v Buly Aréně, kterou jsem již dříve obdržela.

Taky zde musím připomenout, že se jednalo o poměrně dlouhou anabázi, kdy město odmítlo metodiku ministerstva vnitra, krajského úřadu a nereflektovalo ani na zrušené rozhodnutí a celkem 5 odvolání. Stanovisko vydali i právníci Svazu měst a obcí.

Vůle města nebyla, možná osobní rovina, možná se pletu.

Informace se týkají období od roku 2010 – 2015, tedy z větší částí doba minulého vedení města a je zde potřeba říct, že město rozdávalo plnými hrstmi.

Platby byly realizovány u některých právníků za kompletní zakázku jednorázově, u některých byla nasmlouvána hodinová sazba, která vč. DPH a ostatních náležitostí a vč. paušálu dosahovala někdy výše téměř 5.300 Kč/hod. Bez uvedení druhu práce na faktuře, se stalo toto právní poradenství dobrým byznysem. Naopak personální audit byl zpracován „do šuplíku„. Nikdo se jim neřídil, nebyl ani životaschopný, ale město za něj zaplatilo 50.000 Kč.

Rozhazování a špatné hospodaření se svěřenými prostředky, tak lze shrnout získané informace, přestože se pohled na věc může lišit.

Vedení města tak pravděpodobně dobře vědělo, proč informace neposkytnout.

Bc. Irena Sentenská
JISTOTA

Zobrazeno: 234 krát