Říj 142020
 

Opavský deník věnuje v posledním čísle velkou pozornost kravařskému Náměsti. Nevoli vzbudilo nové „dočasné“ značení, znemožňující zastavení na jedné straně ulice. Postižená se cítí především paní Margita Filipová, provozující oční optiku a oční ambulanci. Argumentuje tím, že ordinaci navštěvují především starší lidé, někteří s vadou chůze nebo snad dokonce slepí nebo téměř slepí.

Tvrzení radnice, že tato úprava pomůže zlepšit dopravní podmínky se nedá zpochybnit. Špatně na tom je, že stesky postižených občanů nejsou brány v úvahu. Návrh paní Filipové na zřízení zálivů byl odmítnut, jako zbytečná investice, protože se plánuje celková rekonstrukce Náměstí. Ale nikdo z vedení města nehledá jiné řešení, které by vyhovovalo všem občanům.

Můj příspěvek do diskuse: Povolit na obou stranách částečné stání na chodníku. Znamenalo by to osadit obě strany Náměstí značkou IP11g – „Parkoviště (částečné stání na chodníku podélné)“, přesatit stromky, které tam nyní jsou a zpevnit plochu chodníku, na které by se parkovalo. Je to minimální investice a ušetří se za pronájem parkovací plochy, který nyní radnice platí. Uspokojí se tím požadavky postižených občanů a průjezdnost ulice Náměstí se zvýší.

Máte jiné návrhy? Pište do naší knihy návštěv. Budeme rádi.

Ing. Herbert Kahler
JISTOTA

Zobrazeno: 226 krát