Bře 082015
 

Usnesení, zápisy apod. ze zasedání zastupitelstva jsou úřadem vydány oficiálně, momentky z druhé strany jen na našich stránkách.

Budeme eliminovat výrazy jako někdo, nikdo, nikde, někteří apod.

Místostarosta Hahn má neustále problémy podat ruku naši zastupitelce. Otázka charakteru a osobní roviny, arogantní jednání.

Bojovali jsme a diskutovali o on-line přenosu. Devět zastupitelů ze 17 přítomných bylo proti. Vůle ze strany koalice chyběla, možná se bojí pohledu veřejnosti. Požádali jsme o jmenný seznam z hlasování. Až jej získáme, rádi jej zveřejníme.

Diskutovalo se o dotaci pro spolky. Kde se najednou vzalo v rozpočtu 3.500.000 Kč, když v prosinci 2014 nebyla na spolky vyčleněna ani koruna?…. Poptával se Martin Schwarz. Těžká odpověď.

Herbert Kahler doporučil starostce poskytnout Dvořisku k jejich výročí, které budou oslavovat v září 2015, dárek formou dětského hřiště. Realizace je závislá na odstranění povodňové uzávěry, starostka se realizaci nebrání.

Starostka informovala o schůzce s Martinem Schwarzem a jejich společném tématu – venkovní fitko. Při troše dobré vůle je realizace možná.

Taky jsme odsouhlasili částku 500.000 Kč Mysliveckému sdružení v Kravařích k novému zakoupení jejich chaty. Pěkné gesto.

Vyvěšení Tibetské vlajky rozhodilo i koalici. Přibližně 6 zastupitelů souhlasilo s vyvěšením vlajky a to napříč politickým spektrem.

Tak zase příště. Další zastupitelstvo je 25.3.2015 v 17.00 hod.

Bc. Irena Sentenská, JISTOTA

Zobrazeno: 109 krát