Zář 252015
 

JistotaSešlo se jen 16 zastupitelů. Chyběla koalice a pan Ing. Jan Skřeček. Úžasný prostor pro opozici.

Prodávaly se, schvalovaly se směny a zamítaly se prodeje pozemků. Všichni byli jednotní, Jen směrnice vydaná odborem místního hospodářství „Zásady pro výstavbu v rozvojových obytných zónách města Kravaře“ nebyla schválená. Nikdo ji nezamítl, ale také ji většina opozice nepodpořila. Je třeba ji důsledně připravit a prokonzultovat i s opozicí nebo by se měla koalice účastnit v plném počtu.

Velmi plodná byla diskuze.

Někomu vadil nepořádek na zastávce na Dvořisku po kravařském odpustu, když ještě týden poté se s úklidem nezačalo, jinému vadil přístup lidové školy k výběrovému řízení žáčků a jejich liknavost k vyhlášeným výsledkům. Zastupitelce za KDU-ČSL vadil nepořádek „ U kostky „ na Novodvorské ulici, rozbité sklo je tam ještě od odpustu. Hovory se vedly i o zájezdu radních do Norska. Jen na dotaz zastupitele za ANO, kolik toto stálo město Kravaře a kdo se zúčastnil, nebyla odpověď, dle našeho mínění, zcela vyčerpávající. Docela rušno bylo i k samotnému odpustu. Diskutovalo se o možnosti zrušení ohňostroje, o zrušení rádia Kiss, o alkoholu, který si mládež přivezla už odněkud. Slovo se ujal i vedoucí PČR v Kravařích a zastupitelka za JISTOTU.

Starostka přislíbila nápravu v dalších létech. Diskutovalo se i o pozvaných hostech. Náš zastupitel se dotázal, proč nebyl pozván předseda největšího kravařského spolku SK Kravaře. Bylo vidno, že otázka paní starostku opravdu zaskočila. Víme všichni, že spolky pozvány byly, ale jen některé. Výběr nebudeme komentovat.

Starostka se panu Ing. Herbertu Kahlerovi omluvila.

Vystoupení pana Ing. Josefa Jaroše bylo neméně zajímavé a hodně diskutabilní. Městský pozemek, který u svého bytového domu udržují již 40 let, jim město najednou zpoplatnilo částkou cca 2000 Kč/rok. Obyvatelé bytů si sami zakoupili sekačku, investují do benzínu, sečou, natírají lavičky apod. Roční výdaje vyšší než 2000 Kč. Odpověď vedení? Udržujte pořádek na své náklady a my Vám to ještě zpoplatníme.

Nabízí se jen jedno řešení. Choďte ve vysoké trávě, seďte na neudržovaných lavičkách a otravujte město při každé příležitosti.

Diskuze pokračovala i za zdmi úřadu, ale to už je o něčem jiném.

P. S.
Na závěr ještě jeden poznatek. Opičky a grimasy jednoho člena vedení města, jako reakce na projev jiného zastupitele, nepatří na zastupitelstvo ani na žádné další veřejné jednání. Kazí to image vedení i jednání.

Bc. Irena Sentenská

Zobrazeno: 42 krát