Říj 072020
 

V současné době se v Kravařích řeší problém s parkováním na náměstí. Společnost se rozdělila na dva tábory. Jedněm jde o invalidní občany, druhým o bezpečnost. Nebudu tady řešit, kdo má pravdu a kdo je v právu. Jen chci napsat pár slov o invaliditě nebo zdravotním postižení.

Jak všichni víme, jsou to lidé bez rozdílu věku, kteří díky své nemoci jsou nějakým způsobem handicapovaní oproti zdravým lidem. Je jasné, že někteří z nich tedy jezdí i autem. Stát jim věnuje maximální pozornost prostřednictvím sociálních služeb, sociálních dávek, důchodových dávek a v neposlední řadě i nepojistných dávek např. příspěvek na nákup motorového vozidla. Neziskové organizace a soukromé subjekty řeší běžně pomoc těmto osobám, jen v Kravařích je tomu jinak.

Vážení invalidé, zaparkujte si na odstavné ploše / i když to není parkoviště, nikdo Vás tam pokutovat nebude / a pak se třeba dobelhejte k očnímu lékaři. Oční centrum má bezbariérový vstup, takže tam už vstoupit můžete bez problému. Zastavit blíže nemůžete. Oční centrum bedlivě hlídá policie, protože její heslo je pomáhat a chránit. A dokonce i dávková pracovnice, která kdysi vyplácela sociální dávky nějak zapomněla, že zestárla. ( viz Facebook ze dne 1.10.2020 ).

Přitom by stačilo tak málo. Dohodnout se. Vyčlenit 1 místo pro držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P a jedno místo pouze pro výstup a nástup s max dobou parkování 15 min, tak jak to je běžné všude tam, kde mají úctu k postiženým občanům. Opravdu by tolik utrpěla bezpečnost silničního provozu na Náměstí? Dopravní komise má hlas doporučující nikoli rozhodující. Rozhodovala Rada města – KDU-ČSL/ 3 hlasy /, ANO / 2 hlasy /, SPD / 1 hlas / a ODS /1 hlas / jednohlasně, a tak to dopadlo.

Vážení zainteresovaní, Vy všichni jednou budete staří. Nepřeji Vám žádnou nemoc ani zdravotní postižení.

Bc. Irena Sentenská
Jistota

Zobrazeno: 238 krát