Srp 202016
 

JistotaPřed časem jsme zde napsali, že nechuť města řešit požadavky JISTOTY nelze překonat. Vývoj situace okolo dětského hřiště na Dvořisku tuto myšlenku ale vyvrací.

Jakkoli se zdálo, že nikdo a nic nepřiměje nejužší vedení města k tomu, aby i na Dvořisku bylo postaveno hřiště pro nejmenší děti, opak je pravdou. Ledy se pohnuly a dnes se výstavbou dětského hřiště město již vážně zabývá. Paní starostka mě informovala, cituji: … že jsme už zadali návrh, jak by mělo hřiště vypadat a následovat budou další kroky k jeho realizaci.“, konec citace.

Chtělo by se říci, že konec dobrý všechno dobré. Tak si spolu počkejme na ten konec, tedy realizaci.

Ještě bych zde stručně zopakoval genezi celé kauzy.
Před rokem slavilo Dvořisko kulatiny svého založení. Tehdy jsem na zastupitelstvu poprvé vyzval paní starostku, abychom dali Dvořisku dárek ve formě výstavby dětského hřiště. Odpověď byla zamítavá, protože v záplavové oblasti prý nelze stavět. Informoval jsem se na stavebním úřadě v Kravařích i Povodí Odry a zjistil jsem, že dětské hřiště lze v této oblasti postavit mimo aktivní zónu. A místo, kde mělo hřiště stát se v aktivní zóně nenachází. A co víc – pokud by se osadily průlezky, skluzavky a pískoviště na stávající sportovní hřistě, tak by nebylo třeba ani stavebního řízení. Záměr jsme podpořili náčrtem, jak by asi mělo hříště vypadat a předali na město. Opět jsme se setkali se záporným přijetím. Hledaly se „důvody“ proč stavět nelze. Viz polemika na našich stránkách o špatném stavu stromů na sportovním hřišti nebo odkaz na nedostatek peněz v rozpočtu města. Po posledním hektickém zasedání Zastupitelstva nastal zvrat a nakonec se tedy stavět bude. Doufejme.

Ing. Herbert Kahler, zastupitel JISTOTA

Zobrazeno: 57 krát