Lis 212022
 

Vážení naši čtenáři,

byť nám počet volebních hlasů nepomohl získat mandát v zastupitelstvu, nezanevřeli jsme na Vás a občas Vás o politických novinkách budeme informovat. Povolební jednání a uzavřená první koalice vypadala, že by se mohlo na radnici a ve městě něco změnit. Toto však trvalo jen pár dnů a díky zvratu pana Aloise Hadamczika se vrátilo vše do zajetých koleji. Proč se tak stalo, přinese čas, vždy je to něco za něco. Bývalá a stávající starostka možná uprosila pana Hadamczika a místostarosta pan Swarz by jen těžko vyžil z podpory v nezaměstnanosti. Co na to kandidáti KDU a PRO KRAVARE se můžeme jen domnívat. Nikdo z nich nemá nikoho v Radě města a v minulosti se vyhradili i proti politice pana Hadamczika.

To hlavní fo-pa se ale vlastně teprve připravuje. Má se obsadit post tajemníka. Možná bych dala ruku do ohně za to, že se o místo bude ucházet pan Andreas Hahn. Skutečnost je jiná. Nejen, že ho nikdo neoslovil, ale sám se tohoto divadla nechce účastnit. V současné době se přihlásil vedoucí odboru výstavby-bratranec starostky…..

A co dál? Starostka je momentálně neodvolatelná, ale možná ji zlomí vaz soudní jednání, kde město čelí obvinění za špatně podepsané dokumenty.

Je to však úplně nepodstatné. Starostka touží po postu senátorky a očividně ji už proto problémy města nezajímají.

Závěrem chci říct, že politiku města budeme i nadále sledovat a možná někdy příště Vám zase nějaké perličky přineseme.

 

Bc. Irena Sentenská

Zobrazeno: 26 krát