Dub 272022
 

Kravaře nevybíraly nájem za pozemky.

Tak zní název článku, který vyšel v regionálním tisku Region Opavsko dne 26.dubna 2022. V článku se píše o tom, jak se celá záležitost dostala ve známost a dokonce je zde pochválen i odbor místního hospodářství včetně vedoucího, který brilantně problém objevil a vyřešil. Jako zastupitelka za Jistotu Kravaře jsem se rozhodla článek analyzovat.Otázkou je, proč se smlouvou o nájmu nikdo nikdy nezabýval. Paní starostka, Mgr. Monika Brzesková končí své druhé volební období, tedy 8 let. Je zřejmé, že ji záležitost města asi tolik netížila. Nevím, nakolik jí zajímaly jiné problémy obyvatel a města, ale když jsme ji veřejně vyzvali k aktivitě ve spojitosti s koupi aquaparku, odpovědí byla její zodpovědnost ke koláčům a kroji, čímž prezentuje město. Nepochopitelný nezájem.

Co napsat k tolik chválenému odboru místního hospodářství a jeho vedoucímu panu Ing. Valtru Kociánovi? O tom se mi píše snad ještě hůř. Pan vedoucí je ve funkci více jak deset let. Když do funkce nastupoval, určitě převzal všechen majetek města a měl tedy vědět, že zde není něco v pořádku. Tento člověk by se neměl chválit, ale měl by nést následky své špatně odvedené práce.

Na tuto skutečnost právě poukázala opozice na zastupitelstvu 9.3.2022. Možná se vedení města chtělo článkem zalíbit občanům města, ale opak je pravdou. Vše směřuje ke špatně odvedené práci a nájem, který nebyl vyžadován, by měl být vrácen do pokladny města právě společně paní starostou a panem vedoucím místního hospodářství.

 

Bc. Irena Sentenská
Jistota Kravaře

Zobrazeno: 132 krát