Kniha návštěv

 

Zde se můžete zeptat, popřípadě vyjádřit svůj názor na cokoliv. Garantujeme Vám, že žádný příspěvek, byť i negativní, nesmažeme. Samozřejmě pokud nebude hanlivý, urážlivý, porušovat zákony České republiky, popřípadě pokud to nebude spam. Takové příspěvky budeme nekompromisně a bez upozornění mazat. Upozorňujeme také, že tato stránka neslouží k vyřizování osobních záležitostí.

Pokud máte dotaz, podnět, či připomínku, kontaktujte nás prosím raději v sekci Kontakt. Knihu návštěv sice pravidelně kontrolujeme ale může se stát, že Váš dotaz zapadne a my si jej hned nevšimneme. Na dotazy se budeme snažit, v rámci možností, průběžně odpovídat.

Upozorňujeme, že příspěvky, které nebudou podepsány jménem a příjmením, zároveň opatřeny fotografií a označením „JISTOTA“ nejsou příspěvky našich členů a nevyjadřují názory a postoje sdružení nezávislých kandidátů JISTOTA.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
60 Komentáře
nejnovější
nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
H Kahler
H Kahler
19.4.2020 19:06

Dobrý den všem, kteří nás navštěvují na této stránce.
Rozhodli jsme se úmyslně odmlčet a nekritizovat veřejně koalici po dobu nouzového stavu. Nyní jde o vyšší hodnoty než je politika. Tak buďme všichni zdrávi.

H Kahler
H Kahler
25.3.2020 18:57

Složení kravařské bezpečnostní rady a krizového štábu:
Složení BR ORP Kravaře:
Mgr. Monika Brzesková
Martin Schwarz
Mgr. Lukáš Volný
Michal Hlaváč
plk. Ing. Kamil Pastuszek
npor. Bc. Milan Bárta
Vítězslav Koneczný

Složení KŠ ORP Kravaře:
Členové BR ORP Kravaře
Ing. Walter Kocián
Ing. Ivo Lasák
Ing. Marcel Hahn
Jan Čekala
Regina Peterková
Ing. Hana Wranová
por. Ing. Roman Holubec
David Janta
Jitka Holeschová
Ing. Hana Kapinosová
Daniel Wawrzinek
Petr Moravec
Lukáš Návrat

Irena Sentenská
Irena Sentenská
19.3.2020 18:13

Vážení přátelé, voliči, čtenáři, Před nějakým časem jsme tady uvedli, že rádi zadpovíme všechny Vaše dotazy a naše heslo „Jistota se nestydí dělat něco pro lidi“ stále platí. Přesto musím uvést, že toto všechno jsme ochotni realizovat až v případě, že Vy sami se odpovědi nebo řešení nedočkáte. Pak se mnohdy ptáme stejně jako Vy. Myslím, že pracovníci úřadu popř. kdokoliv z vedení Vám v rámci možností, vždy odpoví. Takže z logiky věci tedy vyplývá, že v krizovém štábu určitě bude někdo z vedení města a jejich telefony jsou uvedeny na stránkách města. Pane Josefine, nebojte se tedy a zkuste… Číst vice »

Johan
Johan
27.3.2020 10:19

No tak tady jste se ukázala jak se nestydíte dělat pro lidi. Ještě, že máme pana Kahlera.

Irena Sentenská
Irena Sentenská
16.3.2020 16:09

Dobrý den pane René,

Musím napravit mé vyjádření. Dne 13.3.2020 jsme všichni zastupitelé byli informováni o krizovém štábu v Kravařích, který od 12.3.2020 funguje 24hod. denně do odvolání. Vzhledem k tomu, že mě tento email spadl do spamu, informovala jsem Vás špatně, za což se všem i Vám omlouvám.

Josefin
Josefin
18.3.2020 17:14

Dobrý den, kdo je členem krizového štábu a jaký je na ně mobil? Na stránkách města se to bohužel nedá zjistit. Děkuji

René
René
14.3.2020 16:10

Dobrý den
zajímalo by mě, zda zasedá krizový štáb Kravař a řeší situaci okolo koronaviru. Jak je možné, že poštovní doručovatelka neví, kdo je v Kravařích v karanténě? Po donášce pošty asi po minutě se zeptala, zda nejsme v karanténě!
Zajímalo by mě také, zda někdo občany v karanténě kontroluje, zda ji dodržují.

Irena Sentenská
Irena Sentenská
15.3.2020 16:36
Reply to  René

Dobrý den pane René,
Zda zasedá v Kravařích krizový štáb je dotaz na paní starostku, zastupitelé o této skutečnosti nejsou informováni, přesto nás paní starostka o všech vládních rozhodnutích informuje. Stejně tak Vám neodpovíme, proč nejsou doručovatelky informovány o karanténě občanů Kravař. Zkuste tuto informaci zjistit na poště a dejte na našich stránkách vědět i ostatním občanům.

Irena Sentenská
Irena Sentenská
16.3.2020 16:06

Dobrý den pane René,
Musím napravit mé vyjádření. Dne 13.3.2020 jsme všichni zastupitelé byli informováni o krizovém štábu v Kravařích, který od 12.3.2020funguje 24hod. denně do odvolání. Vzhledem k tomu, že mě tento email spadl do spamu, informovala jsem Vás špatně, za což se všem omlouvám.

Rosťa 2
Rosťa 2
2.3.2020 11:32

ad článek „Dozrál čas na obecní referendum“. Myslím si, že cena 30 mil.Kč neodpovídá aktuálnímu stavu, kde jak je vidět, jejiž nutno opětovně investovat do obnovy. Odkupní cenu bych si představoval někde okolo 20-22 mil.Kč. A jak Buly Aréna uvádí, případné uzavření, tak i pro ni je tento neziskový aquapark rovněž důležitý z hlediska sportovního a relaxačního centra pro ubytované hosty v Buly hotelu. Takže až tak bezvýznamný areál pro ni toto rozhodně není. Uzavřením by byla snížena kvalita tohoto celého sportovního komplexu. Proto návrh na kompromis ohledně ceny. Co se týče referenda, rozhodně by toto mohlo být zajímavé, jak… Číst vice »

občan
občan
2.3.2020 11:41
Reply to  Rosťa 2

Nemyslím si, že by referendum bylo nutné. Pokud ve vedení města sedí alespoň trošičku rozumní lidé, počkají na rozhodnutí soudu. V současné době jde Hadamczikovi o to, aby z prodeje získal co nejvíce, protože jestli město skutečně podalo žalobu na vypořádání spoluvlastnictví, soud přikáže úhradu tržní hodnoty dle znaleckého posudku, která dle dostupných informací byla stanovena na cca 16 mil. Kč.

pepa
pepa
2.3.2020 17:00
Reply to  občan

Trošičku rozumní lidé?? Myslíte ti lidé, kteří prosadili výstavbu nového přechodu se semaforem (čirou náhodou) před domem paní starostky? Zajisté byli tak rozumní, že si nechali vypracovat studii, ze které vyplynulo, že tímto novým přechodem projde denně mnohem víc lidí než přechodem u Gospoše a tudíž si zaslouží ochranu semaforem. Tady rozum zůstává stát!!! A s aquaparkem to odhaduji podobně (jako s tím rozumem). Budou chtít už mít klid, tak si schválí, že zaplatí Hadamczikovi 30 mega, slíbí mu i ty dotace na další 4 roky a budou se plácat po ramenou, jak jsou dobří a hlavně rozumní. Chce se… Číst vice »

občan
občan
2.3.2020 21:08
Reply to  pepa

Dobře, napíšu to tedy jinak… Snad ve vedení města není nikdo tak hloupý, že uveřejní hodnotu stanovenou znaleckým posudkem a pak schválí odkup za dvojnásobek (navíc když aktuálně uzavření akvaparku nehrozí). To by pak bylo nehospodárné nakládání s veřejnými prostředky a s tím související trestní odpovědnost (i kdyby lidé v referendu odhlasovali cokoliv).

Irena Sentenská
21.2.2020 14:24

Dobrý den,
Dnes jsem obdržela dotaz od jednoho občana, který se dotazoval, jak to nyní vypadá s vyplacenými odměnami. Takže jen pro informaci uvádím, že paní starostka vrátila 100.000 Kč a jsou už na účtu města, ostatním Rada města zaslala výzvu s lhůtou splatnosti do 29.2.2020.

Jolana
Jolana
18.2.2020 19:57

Paní Ireno, pane Herberte, mohli byste se na zítřejším zastupitelstvu prosím zeptat, až se „zrevitalizuje“ park a pokud se nasadí nové stromy, kdo se bude o ně starat? Na Mezivodkách se nasadilo za přítomnosti kamer 11 stromků a kolik jich tam je teď? Téměř všechny uschly. Stromky se nezalévaly. Zůstal jeden. Ve Velkých Hošticích se nasadilo stromů 111! Druhý dotaz, jestli byste prosím mohli vznést. Všude, kde dostanou v okolí stavební parcelu, musí do pěti let zkolaudovat barák, jen prý v Kravařích ne,proč? Je to opravdu tak? Děkuji, že se ptáte

H Kahler
H Kahler
19.2.2020 13:41
Reply to  Jolana

Dobrý den, paní Jolano, předpokládám, že dnes bude na zastupitelstvu rušno a dotaz na stromy by zapadl. Na Mezivodky se zajdu podívat, zjistím kolik stromů přežilo a pak se zeptám, jak je to s údržbou zeleně v Kravařích. Řekněme do konce příštího týdne. Informaci podám na těchto stránkách. Druhý dotaz doporučuji adresovat přímo na stavební úřad. Musí vám odpovědět. A teprve, pokud byste neuspěla, zeptáme se oficiální cestou. Souhlasíte? A nezapomeňte nás informovat.

H Kahler
H Kahler
7.3.2020 22:05
Reply to  Jolana

Dobrý večer, paní Jolano,
podle našeho člena, specialisty na přírodu, žije ze všech zasazených stromů snad jen jeden. Zeptám se na úřadě, kdo byl zodpovědný za zálivku, protože bez ní stromy nemohly přežít. Co se týče výstavby, tak na parcely, které se dražily se taková podmínka kolaudace do určitého data nesmí dávat. A co vy? Zjistila jste něco?

Občan3
Občan3
3.1.2020 11:05

Dobry den. Nevite jak to vypada s pripadnym odkupem aquaparku? Zdali to bude 16 mil nebo tech 30 mil? Prijde mi to jako velice smutne kdyz clovek prodava podival z dotaci za takovou sumu. DOstava dotace od města, a přitom ze svych penez kupuje U Bileho Konicka, 17.1.2018 nabyl tu nemovitost.

Irena Sentenská
Irena Sentenská
3.1.2020 21:17
Reply to  Občan3

Dobrý večer,
Byli jsme informováni, že částka 30. mil. Kč nebyla akceptována. K prodeji proto asi tak hned nedojde.

Zorro
Zorro
5.1.2020 8:35

Co s tím udělá nově budovaný aquapark v Opavě ?

Irena Sentenská
Irena Sentenská
5.1.2020 20:58
Reply to  Zorro

To ukáže čas.

Dvořisko
Dvořisko
11.12.2019 9:00

Dobrý den, chtěla bych se poptat ohledně možných semaforu na Dvořisku, zda je nějaká výstavba naplánovaná? Nevím jestli si Město uvědomuje, ale na Dvořisku je pouze jeden přechod pro chodce a provoz je čím dál tím větší, auta jezdí jak hovada a další přechod je, až u obchodu Stošek.Hodně děti chodí taky na autobus na konci Dvořiska, kde opět není ani přechod naznačený ….je možné tuto situaci pořešit na zastupitelstvu ? Jistoto, můžeme Vás poprosit se o tom informovat? A popř.pokud je to v planu, tak v jakém časovém horizontů? Děkuji

Ilona Uhliarová (Jistota a taky z Dvořiska)
Ilona Uhliarová (Jistota a taky z Dvořiska)
11.12.2019 12:37
Reply to  Dvořisko

Dobrý den, několikrát jsem se na tento problém ptala na zasedáních zastupitelstva, protože moc dobře vím, jaký je tam provoz. Ptala jsem se i na možnost umístění semaforu. Bylo mi řečeno, že se plánuje výstavba obchvatu a to někde za bunkrem. V tomto místě bude prý kruhový objezd a před vjezdem do Dvořiska tzv. ostrůvek, který by měl auta zbrzdit. Kdy je toto v plánu, mi ale nebylo upřesněno. Budu se na to ptát průběžně na zasedáních zastupitelstva. Pěkný den.

Taky z Dvořiska
Taky z Dvořiska
11.12.2019 19:45

Z dobrého zdroje vím, že se řeší studie pro obchvat Štítiny, který má končit u bunkru, obchvat Kravař je řešen jen v rámci této studie pro případné budoucí napojení a v následujících 10 letech nespatří světlo světa…objednatelem studie jsou Nové Sedlice

Irena Sentenská
Irena Sentenská
11.12.2019 19:49

Myslím, že by stačil i normální přechod alespoň k autobusovým zastávkám na Dvořisku a zpomalování systém při vjezdu na Dvořisko od Štítiny. Budeme se ptát.

Dvořisko
Dvořisko
12.12.2019 7:15
Reply to  Dvořisko

Obchvat nevyřeší provoz, který je větší. Co z toho, že bude ( v nedohlednu ) nějaký obchvat, když neumíte přejít cestu. Takže až se něco stane, tak se možná bude i konat……
Jinak děkuji za iniciativu p. Uhliarová, škoda, že ta iniciativa není přímo z Města. Nejlepší varianta by byla: semafor u křižovatky a osvětlený přechod u autobusové zastávky na konci Dvořiska. Jde někde zjistit náklady na tuto výstavbu? Že bychom mohli udělat veřejnou sbírku …..

Irena Sentenská
Irena Sentenská
12.12.2019 13:00
Reply to  Dvořisko

Dle mého zjištění se náklady na semafor pro běžný přechod pohybují okolo milionu korun.

Josefin
Josefin
7.12.2019 12:46

Zvednout poplatek z 550 na 650 je pěkný podraz na místní lidi. Když to srovnám s Opavou, tak tam sice letos uvažují O 660 Kč na osobu, ale město několik stovek každému doplácí a mladí do 18 let neplatí vůbec. Zato kravařský úředník je bdělý. Matka ještě není s miminkem z porodnice doma a už má ve schránce složnku za odpad. Slíbili jste zveřejnit, jak kdo hlasoval při odměnách, rádi bychom věděli jak kdo hlasoval i pro odpady. Děkuji

H Kahler
H Kahler
8.12.2019 11:39
Reply to  Josefin

Hlasování zveřejním i s dalšími podrobnostmi až bude k dispozici příští týden.

Rosťa 2
Rosťa 2
9.12.2019 8:12
Reply to  Josefin

Ideální je srovnávat s okolím. Třeba s Bolaticemi, kde zdražili již v tomto roce o 100 Kč na osobu. Svoz odpadu je po celý rok jednou za 14 dnů a bioodpad, tj. i trávu, si bolatičáci vozí na sběrné místo. Takže si musí koupit vozík, nebo ten zatuchlý smrad z trávy si dát do kufru auta, pokud se vám vejde a ekologicky si zajet autem na sběrné místo. A pokud nechcete mít smrad, tak člověk musí pouze v sobotu posekat a hned to odvézt a hlavně spoléhat, že počasí zrovna vyjde. Jinak máte smůlu. A cenově je to pro běžného… Číst vice »

H Kahler
H Kahler
7.12.2019 10:24

Zdravím všechny zvědavé občany. Máme novou knihu návštěv, která v nejbližší budoucnosti ještě podstoupí kosmetické úpravy. Konečná podoba vzejde z diskuze členů Jistoty s webmastrem. Za sebe chci sdělit, že pokud bude do budoucna někdo chtít znát mé oficiální stanovisko, tak ať se na mne obrátí prostřednictvím tlačítka „kontakt“ na úvodní straně. V této knize se budu přihlašovat neoficiálně pod nickem “ H Kahler“. Případnou změnu nicku ohlásím.

Zvědavý občan
Zvědavý občan
6.12.2019 14:21

No, články ze zastupitelstev čtu pravidelně, ale tentokrát jste nějak zapomněli zmínit zdražení popelnic. To je proto, aby město mělo na odkoupení aquaparku?

Jindra
Jindra
6.12.2019 16:40

Prý je to kvůli sběrnému dvoru. Provoz je prý drahý. Tak to někdo říkal na onlajnu.

Irena Sentenská
8.12.2019 9:03

Ano, zapomněla jsem, za což se dodatečně omlouvám. Navýšení ceny nemá nic společného s Aquaparkem. Byly předloženy částky, které už město za odvoz zaplatilo. Současná cena za 1 popelnici je cca 1100 Kč, část dotuje město, zbytek platí občan. Možná by to chtělo vyměnit sběrnou firmu.

Irena Sentenská
2.12.2019 8:36

Vážení naši čtenáři, pokud budete přispívat do této knihy návštěv, můžete si pod diskuzi v právo vybrat, zda chcete mít příspěvek zařazen dole jako nejstarší nebo nahoře jako nejnovější.
Pěkný den.

Irena Sentenská
27.11.2019 13:43

Dobrý den,
Přestože níže avizuji, že nebudeme více psát o projednávání možných variant řešení Aquaparku, rozhodl se kolega Ing. Herbert Kahler, že uvede, jak to s Aquaparkem vidí a jak bude hlasovat. Článek vyjadřuje jeho názor, který je totožný s tímto mým.

Jindra
Jindra
28.11.2019 8:39

Vstoupit do diskuze…

Jindra
Jindra
28.11.2019 8:40

tak co jste vyřídili?

Irena Sentenská
28.11.2019 22:24
Reply to  Jindra

Dobrý večer,
Článek že zastupitelstva už má pan Marek Dehner. Určitě bude co nevidět na našich stránkách. Prosím o strpení. Děkuji.

Zorro
Zorro
1.12.2019 14:28

Proč nejde zveřejnit,když už je tři dny připraven!

Irena Sentenská
1.12.2019 14:44
Reply to  Zorro

Pane Zoro, článek o jednání ze zastupitelstva už je od čtvrtku na našich stránkách zveřejněn.

Zorro
Zorro
2.12.2019 8:07

Kde je zveřejněn_

Irena Sentenská
Irena Sentenská
2.12.2019 8:27
Reply to  Zorro

Je zveřejněn na hlavní stránce pod názvem Náročná diskuze.

Karel
Karel
24.11.2019 16:48

Paní Sentenská, máte jako zastupitelka už nějaké informace ohledně mimořádného zastupitelstva, co se týče aquaparku?

Irena
Irena
24.11.2019 21:50
Reply to  Karel

Co se týče Aquaparku, tak mimořádné zastupitelstvo jej skutečně bude řešit. V materiálu jsou doloženy 3varianty, ale promiňte, nemohu dopředu předvídat a mluvit o variantách, které jsou teprve předmětem jednání. Předpokládám, že vysílání bude opět v režimu online a Vy i všichni ostatní se v klidu ze svého domova na něj můžete podívat.

Karel
Karel
25.11.2019 17:43
Reply to  Irena

Děkuji. Tuhle odpověď mám brát jako oficiální od jistoty? Irena – to je jako paní Sentenská?

ReK
ReK
25.11.2019 17:58
Reply to  Karel

A kdo jiný asi by měl takové informace a podepisoval se „Irena“?

Karel
Karel
25.11.2019 18:14
Reply to  ReK

No já nevím. Píšou, že pokud nebudou podepsaní s fotkou, tak to není jejich. Proto se ptám.

Irena
Irena
25.11.2019 18:15
Reply to  Karel

Třeba teď píšu jako Irena a přesto jsem Karel 😉

ReK
ReK
25.11.2019 18:29
Reply to  Irena

Aha. To mně nenapadlo. Paní Irena se vždy podepisovala jako Irena. Až teprve teď čtu, že pokud nebude mít fotku tak to není člen jistoty.

Irena Sentenská
25.11.2019 22:42
Reply to  ReK

Dobrý večer, je dobře, že to takhle hlídáte, ale psala jsem to skutečně já, Irena Sentenská. Problém byl v tom, že jsem založila návod k trošku složitém systému přihlášení pro nás, členy Jistoty. Snad se to už teď povede.

Karel
Karel
26.11.2019 7:51

Děkuji za vysvětlení paní Sentenská a přeji mnoho zdaru při vyjednávání o aquaparku.

Zorro
Zorro
26.11.2019 12:57
Reply to  Karel

Zorro

Jolana
Jolana
20.11.2019 9:15

Pěkný den,bude zase zastupitelstvo dne 27.11.2019 vysíláno online?

Irena
Irena
20.11.2019 12:33
Reply to  Jolana

Dobrý den, předpokládám, že již každé zastupitelstvo bude vysíláno online.

anonym
anonym
16.11.2019 20:23

sirény fungují

Diskuter
Diskuter
17.11.2019 15:44
Reply to  anonym

Super můžeme opět diskutovat

kahler
kahler
16.11.2019 20:21

zkouška sirén

Diskuter
Diskuter
17.11.2019 15:41
Reply to  kahler

Omyl

Marek Dehner
Administrátor
13.11.2019 8:27

Vážení spoluobčané, jak jsem již psal, návštěvní kniha na našich stránkách musela být ukončena. Důvod je ten, že firma, která nám poskytovala programovou komponentu, ukončila činnost. Vytvořil jsem proto pro vás novou knihu, kde můžete zase volně diskutovat. Buďte prosím shovívaví pokud se ze začátku vyskytne menší chyba, či nedostatek. Budu samozřejmě pracovat na jejich odstranění. Starou knihu za nedlouho zprovozním, ovšem jako offline verzi, do které nebudete moci přispívat. Bude možno pouze prohlížet příspěvky. Děkuji za pochopení.

60
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x