Kniha návštěv

 

Zde se můžete zeptat, popřípadě vyjádřit svůj názor na cokoliv. Garantujeme Vám, že žádný příspěvek, byť i negativní, nesmažeme. Samozřejmě pokud nebude hanlivý, urážlivý, porušovat zákony České republiky, popřípadě pokud to nebude spam. Takové příspěvky budeme nekompromisně a bez upozornění mazat. Upozorňujeme také, že tato stránka neslouží k vyřizování osobních záležitostí.

Pokud máte dotaz, podnět, či připomínku, kontaktujte nás prosím raději v sekci Kontakt. Knihu návštěv sice pravidelně kontrolujeme ale může se stát, že Váš dotaz zapadne a my si jej hned nevšimneme. Na dotazy se budeme snažit, v rámci možností, průběžně odpovídat.

Upozorňujeme, že příspěvky, které nebudou podepsány jménem a příjmením, zároveň opatřeny fotografií a označením „JISTOTA“ nejsou příspěvky našich členů a nevyjadřují názory a postoje sdružení nezávislých kandidátů JISTOTA.

44
Komentujte

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Jolana
Občan
Jolana

Paní Ireno, pane Herberte, mohli byste se na zítřejším zastupitelstvu prosím zeptat, až se „zrevitalizuje“ park a pokud se nasadí nové stromy, kdo se bude o ně starat? Na Mezivodkách se nasadilo za přítomnosti kamer 11 stromků a kolik jich tam je teď? Téměř všechny uschly. Stromky se nezalévaly. Zůstal jeden. Ve Velkých Hošticích se nasadilo stromů 111!
Druhý dotaz, jestli byste prosím mohli vznést. Všude, kde dostanou v okolí stavební parcelu, musí do pěti let zkolaudovat barák, jen prý v Kravařích ne,proč? Je to opravdu tak? Děkuji, že se ptáte

Občan3
Občan
Občan3

Dobry den. Nevite jak to vypada s pripadnym odkupem aquaparku? Zdali to bude 16 mil nebo tech 30 mil? Prijde mi to jako velice smutne kdyz clovek prodava podival z dotaci za takovou sumu. DOstava dotace od města, a přitom ze svych penez kupuje U Bileho Konicka, 17.1.2018 nabyl tu nemovitost.

Irena Sentenská
Občan
Irena Sentenská

Dobrý večer,
Byli jsme informováni, že částka 30. mil. Kč nebyla akceptována. K prodeji proto asi tak hned nedojde.

Zorro
Občan
Zorro

Co s tím udělá nově budovaný aquapark v Opavě ?

Irena Sentenská
Občan
Irena Sentenská

To ukáže čas.

Dvořisko
Občan
Dvořisko

Dobrý den,
chtěla bych se poptat ohledně možných semaforu na Dvořisku, zda je nějaká výstavba naplánovaná? Nevím jestli si Město uvědomuje, ale na Dvořisku je pouze jeden přechod pro chodce a provoz je čím dál tím větší, auta jezdí jak hovada a další přechod je, až u obchodu Stošek.Hodně děti chodí taky na autobus na konci Dvořiska, kde opět není ani přechod naznačený ….je možné tuto situaci pořešit na zastupitelstvu ? Jistoto, můžeme Vás poprosit se o tom informovat? A popř.pokud je to v planu, tak v jakém časovém horizontů?

Děkuji

Ilona Uhliarová (Jistota a taky z Dvořiska)
Občan
Ilona Uhliarová (Jistota a taky z Dvořiska)

Dobrý den, několikrát jsem se na tento problém ptala na zasedáních zastupitelstva, protože moc dobře vím, jaký je tam provoz. Ptala jsem se i na možnost umístění semaforu. Bylo mi řečeno, že se plánuje výstavba obchvatu a to někde za bunkrem. V tomto místě bude prý kruhový objezd a před vjezdem do Dvořiska tzv. ostrůvek, který by měl auta zbrzdit. Kdy je toto v plánu, mi ale nebylo upřesněno. Budu se na to ptát průběžně na zasedáních zastupitelstva.
Pěkný den.

Taky z Dvořiska
Občan
Taky z Dvořiska

Z dobrého zdroje vím, že se řeší studie pro obchvat Štítiny, který má končit u bunkru, obchvat Kravař je řešen jen v rámci této studie pro případné budoucí napojení a v následujících 10 letech nespatří světlo světa…objednatelem studie jsou Nové Sedlice

Irena Sentenská
Občan
Irena Sentenská

Myslím, že by stačil i normální přechod alespoň k autobusovým zastávkám na Dvořisku a zpomalování systém při vjezdu na Dvořisko od Štítiny. Budeme se ptát.

Dvořisko
Občan
Dvořisko

Obchvat nevyřeší provoz, který je větší. Co z toho, že bude ( v nedohlednu ) nějaký obchvat, když neumíte přejít cestu. Takže až se něco stane, tak se možná bude i konat……
Jinak děkuji za iniciativu p. Uhliarová, škoda, že ta iniciativa není přímo z Města. Nejlepší varianta by byla: semafor u křižovatky a osvětlený přechod u autobusové zastávky na konci Dvořiska. Jde někde zjistit náklady na tuto výstavbu? Že bychom mohli udělat veřejnou sbírku …..

Irena Sentenská
Občan
Irena Sentenská

Dle mého zjištění se náklady na semafor pro běžný přechod pohybují okolo milionu korun.

Josefin
Občan
Josefin

Zvednout poplatek z 550 na 650 je pěkný podraz na místní lidi. Když to srovnám s Opavou, tak tam sice letos uvažují O 660 Kč na osobu, ale město několik stovek každému doplácí a mladí do 18 let neplatí vůbec. Zato kravařský úředník je bdělý. Matka ještě není s miminkem z porodnice doma a už má ve schránce složnku za odpad. Slíbili jste zveřejnit, jak kdo hlasoval při odměnách, rádi bychom věděli jak kdo hlasoval i pro odpady. Děkuji

H Kahler
Občan
H Kahler

Hlasování zveřejním i s dalšími podrobnostmi až bude k dispozici příští týden.

Rosťa 2
Občan
Rosťa 2

Ideální je srovnávat s okolím. Třeba s Bolaticemi, kde zdražili již v tomto roce o 100 Kč na osobu. Svoz odpadu je po celý rok jednou za 14 dnů a bioodpad, tj. i trávu, si bolatičáci vozí na sběrné místo. Takže si musí koupit vozík, nebo ten zatuchlý smrad z trávy si dát do kufru auta, pokud se vám vejde a ekologicky si zajet autem na sběrné místo. A pokud nechcete mít smrad, tak člověk musí pouze v sobotu posekat a hned to odvézt a hlavně spoléhat, že počasí zrovna vyjde. Jinak máte smůlu. A cenově je to pro běžného… Číst vice »

H Kahler
Občan
H Kahler

Zdravím všechny zvědavé občany. Máme novou knihu návštěv, která v nejbližší budoucnosti ještě podstoupí kosmetické úpravy. Konečná podoba vzejde z diskuze členů Jistoty s webmastrem. Za sebe chci sdělit, že pokud bude do budoucna někdo chtít znát mé oficiální stanovisko, tak ať se na mne obrátí prostřednictvím tlačítka „kontakt“ na úvodní straně. V této knize se budu přihlašovat neoficiálně pod nickem “ H Kahler“. Případnou změnu nicku ohlásím.

Zvědavý občan
Občan
Zvědavý občan

No, články ze zastupitelstev čtu pravidelně, ale tentokrát jste nějak zapomněli zmínit zdražení popelnic. To je proto, aby město mělo na odkoupení aquaparku?

Jindra
Občan
Jindra

Prý je to kvůli sběrnému dvoru. Provoz je prý drahý. Tak to někdo říkal na onlajnu.

Irena Sentenská
JISTOTA

Ano, zapomněla jsem, za což se dodatečně omlouvám. Navýšení ceny nemá nic společného s Aquaparkem. Byly předloženy částky, které už město za odvoz zaplatilo. Současná cena za 1 popelnici je cca 1100 Kč, část dotuje město, zbytek platí občan. Možná by to chtělo vyměnit sběrnou firmu.

Irena Sentenská
JISTOTA

Vážení naši čtenáři, pokud budete přispívat do této knihy návštěv, můžete si pod diskuzi v právo vybrat, zda chcete mít příspěvek zařazen dole jako nejstarší nebo nahoře jako nejnovější.
Pěkný den.

Irena Sentenská
JISTOTA

Dobrý den,
Přestože níže avizuji, že nebudeme více psát o projednávání možných variant řešení Aquaparku, rozhodl se kolega Ing. Herbert Kahler, že uvede, jak to s Aquaparkem vidí a jak bude hlasovat. Článek vyjadřuje jeho názor, který je totožný s tímto mým.

Jindra
Občan
Jindra

Vstoupit do diskuze…

Jindra
Občan
Jindra

tak co jste vyřídili?

Irena Sentenská
JISTOTA

Dobrý večer,
Článek že zastupitelstva už má pan Marek Dehner. Určitě bude co nevidět na našich stránkách. Prosím o strpení. Děkuji.

Zorro
Občan
Zorro

Proč nejde zveřejnit,když už je tři dny připraven!

Irena Sentenská
JISTOTA

Pane Zoro, článek o jednání ze zastupitelstva už je od čtvrtku na našich stránkách zveřejněn.

Zorro
Občan
Zorro

Kde je zveřejněn_

Irena Sentenská
Občan
Irena Sentenská

Je zveřejněn na hlavní stránce pod názvem Náročná diskuze.

Karel
Občan
Karel

Paní Sentenská, máte jako zastupitelka už nějaké informace ohledně mimořádného zastupitelstva, co se týče aquaparku?

Irena
Občan
Irena

Co se týče Aquaparku, tak mimořádné zastupitelstvo jej skutečně bude řešit. V materiálu jsou doloženy 3varianty, ale promiňte, nemohu dopředu předvídat a mluvit o variantách, které jsou teprve předmětem jednání. Předpokládám, že vysílání bude opět v režimu online a Vy i všichni ostatní se v klidu ze svého domova na něj můžete podívat.

Karel
Občan
Karel

Děkuji. Tuhle odpověď mám brát jako oficiální od jistoty? Irena – to je jako paní Sentenská?

ReK
Občan
ReK

A kdo jiný asi by měl takové informace a podepisoval se „Irena“?

Karel
Občan
Karel

No já nevím. Píšou, že pokud nebudou podepsaní s fotkou, tak to není jejich. Proto se ptám.

Irena
Občan
Irena

Třeba teď píšu jako Irena a přesto jsem Karel 😉

ReK
Občan
ReK

Aha. To mně nenapadlo. Paní Irena se vždy podepisovala jako Irena. Až teprve teď čtu, že pokud nebude mít fotku tak to není člen jistoty.

Irena Sentenská
JISTOTA

Dobrý večer, je dobře, že to takhle hlídáte, ale psala jsem to skutečně já, Irena Sentenská. Problém byl v tom, že jsem založila návod k trošku složitém systému přihlášení pro nás, členy Jistoty. Snad se to už teď povede.

Karel
Občan
Karel

Děkuji za vysvětlení paní Sentenská a přeji mnoho zdaru při vyjednávání o aquaparku.

Zorro
Občan
Zorro

Zorro

Jolana
Občan
Jolana

Pěkný den,bude zase zastupitelstvo dne 27.11.2019 vysíláno online?

Irena
Občan
Irena

Dobrý den, předpokládám, že již každé zastupitelstvo bude vysíláno online.

anonym
Občan
anonym

sirény fungují

Diskuter
Občan
Diskuter

Super můžeme opět diskutovat

kahler
Občan
kahler

zkouška sirén

Diskuter
Občan
Diskuter

Omyl

Marek Dehner
Administrátor

Vážení spoluobčané,

jak jsem již psal, návštěvní kniha na našich stránkách musela být ukončena. Důvod je ten, že firma, která nám poskytovala programovou komponentu, ukončila činnost.

Vytvořil jsem proto pro vás novou knihu, kde můžete zase volně diskutovat. Buďte prosím shovívaví pokud se ze začátku vyskytne menší chyba, či nedostatek. Budu samozřejmě pracovat na jejich odstranění.

Starou knihu za nedlouho zprovozním, ovšem jako offline verzi, do které nebudete moci přispívat. Bude možno pouze prohlížet příspěvky.

Děkuji za pochopení.