Bře 302017
 

Nepíšu zde nyní jen jako zastupitelka města, ale i jako občanka Kravař. Otevřela jsem si poslední Besedník a přečetla úvodní slovo paní Mgr. Moniky Brzeskové, starostky města. Dočetla jsem se, že je možné se v současné době podívat na nasazenou zrekonstruovanou věžičku na kapli sv. Michala. „Pokud bude přát počasí, proběhnou v příštích dnech klempířské a pokrývačské práce a následně bude dokončen i interiér kaple“, uvádí se dále.

To je dobře. „Obyvatelé si to vyžádali a chtěli ji více než dětské hřiště“, uvedla paní starostka na jednom zastupitelstvu.

Jaké však bylo mé překvapení, když se mi do rukou dostal leták, který byl vhozen do každé poštovní schránky na Dvořisku. Uvádí se v něm, že kaplička je před dokončením, cituji: „ chybí ještě dotáhnout interiér a dále je zapotřebí zakoupit nový zvon“. Autorky letáku prosí, aby každý obyvatel přispěl dne 1.4.2017 libovolnou finanční částkou a tak pomohl dokončit kapličku nad kterou má záštitu město a paní starostka.

Něco není v pořádku. Město by mělo mít finanční rezervu a k tomu nabízí dotace soukromému subjektu. Proč přesto všechno, město nemůže kapličku dokončit nevysvětlilo.

Bc. Irena Sentenská
Kravaře

Zobrazeno: 330 krát