Bře 122018
 

Běží poslední rok volebního období. Na podzim nás čekají komunální volby. Myslíme si, že nebude na škodu zrekapitulovat práci zastupitelů, respektive jejich účast na zasedáních Zastupitelstva. Říkáme práci, protože tato volená funkce je honorována. A ze zákona má zastupitel povinnost se zasedání účastnit.

Již dříve jsme zveřejnili tabulku za rok 2015, tak teď jsou na řadě roky 2016 a 2017. Kdo se zajímá o čísla a statistiky, může se podívat na přehlednou tabulku.

My jsme se rozhodli vypíchnout ty nejlepší na straně jedné a také největší absentéry na straně druhé.

Stoprocentní účast mají Mgr. Monika Brzesková (starostka), Roman Glinz, Eva Jurášková a Monika Ševčíková (řazeno abecedně). Jednu absenci mají Ing. Andreas Hahn, Ing. Herbert Kahler, Ing. Petr Muczka, Bc. Irena Sentenská a Petr Vilášek.

Na chvostu peletonu jsou Ing. Jan Skřeček se sedmi absencemi a suverénně největším absentérem je pan Alois Hadamczik, jenž se zúčastnil pouze sedmi zasedání z devatenácti, která se v letech 2015 až 2017 konala, a to ještě ze dvou z nich předčasně odešel.

Kdyby stejnou docházku jako pan Alois Hadamczik (něco málo přes třicet procent) měli všichni zastupitelé, Zastupitelstvo by se nebylo schopno na ničem usnést. Tento velký patriot, jak o něm několikrát prohlásil Mgr. Josef Melecký, zasedání Zastupitelstva z velké části opomíjel. A když k tomu připočteme, že tzv. pracovních (neveřejných) zasedání se neúčastnil vůbec, pak jeho účast nedosáhne ani těch 30%.

Lze tedy bez nadsázky říci, že ostatní zastupitelé pracovali i za něj. Zastupitel, jak vyplývá ze samotného názvu, zastupuje ty občany, kteří mu dali hlas ve volbách. Aby ten hlas byl slyšet, musí se jednání účastnit a pokud se mu nedostává času, pak by se měl mandátu vzdát. Příklad by si mohl vzít např. ze senátora doc. Ing. Františka Čuby, CSc, který se vzdal mandátu senátora ze zdravotních důvodů.

Tabulku (ve formátu PDF) si můžete stáhnout zde.

Ing. Herbert Kahler
Bc. Irena Sentenská
zastupitelé JISTOTA

Zobrazeno: 265 krát