Pro 212015
 

JistotaZastupitelstva, v pořadí devátého, se krom ing. Skřečka (ČSSD), zúčastnili všichni.

Schvaloval se finanční dar určený paní starostce a dvěma místostarostům, proto celá koalice.

Návrh našeho zastupitele ing. Herbert Kahlera se dotkl paní starostky. (viz jeho prohlášení)

Lídr „Za Kravaře prosperující„ odešel ihned po hlasování, když koaliční partneři splnili svou povinnost. Dar starostce ve výši 100.000 Kč a místostarostům po 65.000 Kč byl odsouhlasen 11 hlasy z 19 – ti hlasujících. V odůvodnění čteme běžné pracovní povinnosti, nic víc.

Pozemky byly prodány nebo směněny, chodníky narovnány a Zásady pro výstavbu rod. domů v obytné zóně oddiskutovány. Nebyly sice schváleny jednohlasně, ale přeci jen byly. Spíše zarážející bylo jednání vedení města, kdy se občan pan Sander dožadoval diskuze před vlastním hlasováním, ale protože prostor pro diskuzi k uvedenému tématu, dle místostarosty, již vypršel a trval téměř 3 měsíce, nebylo mu tedy umožněno dále diskutovat. Jen jsme se dozvěděli, že vydání stavebního povolení v obytné zóně pro jeho syna již trvá neuvěřitelný rok a třičtvrtě.

Stejně zajímavý byl dotaz našeho zastupitele pana ing. Herbert Kahlera, který vyjádřil nesouhlas s pevnou částkou 103 Kč uvedenou ve vyhlášce o odpadech. Jen pro vysvětlení pro čtenáře: cena popelnice se, dle města, skládá z pevné částky 103 Kč a částky vypočtené z výdajů na hlavu občana tedy 447 Kč. Ideální situace, jak snížit cenu popelnice.

Na jeho dotaz, proč tedy cenu nesnížíme, odpověděl vedoucí odboru místního hospodářství opakem – proč cenu nezvýšíme?

Musím zde napsat, že jeho odpověď vyvolala vlnu smíchu v zastupitelstvo a to nejen v opozici.

Komická situace nastala i po příspěvku paní Nedělové, která kritizovala výroky místostarosty, týkající se ekologického topení a kotlíkové dotace.

Docela veselo bylo i při konfrontaci volebních programů koalice, přednesené paní Volníkovou. Její přesný výčet, kdy která strana – myšleno tím ODS, KDU-ČSL, Za Kravaře prosperující, měla v programu úpravu náměstí v Kravařích skutečně pobavil všechny přítomné. Je třeba dodat, že obhajoba zastupitelů za jednotlivé strany byla více či méně zvláštní neboť od prvních slibů uplynulo již více jak 13 let.

Na závěr musím ještě zdůvodnit název svého článku. V pátečním Blesku 18.12.2015 vyšla tabulka vánočních odměn pracovníků jednotlivých ministerstev. Odměny se v průměru pohybovaly v částce 26.000 Kč hrubého.

Takže znovu musím napsat: I ministerští úředníci mohou Kravařím závidět…

Bc. Irena Sentenská, JISTOTA

Zobrazeno: 89 krát