Bře 012020
 

V pátek 21. února se mělo začít se zakonzervováním aquaparku. Aquapark měl být uzavřen do doby, než se vyřeší majetkové poměry mezi městem a BULY ARÉNA – zájmové sdružení. Ve středu 19. února se konalo bouřlivé zasedání zastupitelstva, na kterém padlo hodně silných slov, ale Buly, které zde zastupoval pan Marcel Hadamczik a jeho právník, trvalo na zakonzervování. To jsme ještě někteří zastupitelé nevěděli, že město má v rukávu žolíka t.j. další předběžné opatření, které zajišťuje prodloužení dodávek elektrické energie pro aquapark (byli jsme informováni až den poté). Buly se ale rychle zorientovalo a nabídlo městu prodej svého podílu za třicet miliónů (odhadní cena tohoto podílu je ale přibližně poloviční) a nádavkem chce roční podporu svých soukromých aktivit ve výši 3 100 000 korun, za něž nabízí zdarma kravařským školám a školkám a také jednomu kroužku CVČ užívání sportovišť. V jakém rozsahu nevím.

Paní starostka svolává na středu 4. března neveřejnou pracovní schůzku zastupitelstva. Projednávat se bude právě aquapark. Jak se vedení města postaví k požadavkům Buly mi není známo. Mělo by zhodnotit situaci tak, že Buly de facto přiznává neúspěch ve snaze aquapark zavřít, a na tyto požadavky nepřistoupit. Za odkup by mělo město nabídnout hodnotu podílu spoluvlastníka a pokud jde o dotace, tak trvat na podání žádosti, tu posoudit a eventuálně nějaké prostředky přidělit. Termín na podání žádosti je 31.7.2020.

I pan Alois Hadamczik uvedl v Regionu, že se město bude zbytečně zadlužovat. S tímto názorem souhlasím a myslím si, že by mělo být vyhlášeno místní referendum. Ať rozhodnou všichni občané na co půjdou městské peníze.

Otázka by mohla znít např. takto:

Jste pro to, aby si město vzalo úvěr 30 000 000 korun na odkup podílu aquaparku od BULY ARÉNA – zájmové sdružení?

ANO – NE

Ing. Herbert Kahler
JISTOTA

Zobrazeno: 202 krát