Lis 162014
 

Dobrý den všem.

Chci se podělit o své dojmy z prvního slavnostního zasedání nového zastupitelstva, které proběhlo 12.11.2014 na kravařském zámku. Základním poznatkem je soudržná koalice a nejednotná opozice. Všichni koaliční zastupitelé hlasovali jako jeden muž, což se rozhodně o opozici říci nedá. Ať už jsou důvody stmelení koalice jakékoliv, výsledkem bylo, že nás (myšleno opozici) převálcovali. Navolili si nejen starostu, místostarosty a radu, ale nepustili nás, až na malé výjimky, ani do výborů. Jejich suverenita přerostla v demonstraci síly. Některé kompetence sebrali zastupitelstvu a delegovali je do rady. Asi proto, abychom o některých věcech ani nevěděli. Nestačí, že je nemůžeme ovlivnit hlasováním, nesmíme o nich vědět!

A opozice? Bída! Někteří opoziční zastupitelé se přímo nenávidí. Nejsou ochotni ze svých pozic ustoupit ani o píď. Kompromis pro ně neexistuje. Jiní by si rádi přihřáli polívčičku s koalicí a nevědí zda jsou pro anebo proti. Z původních devíti hlasů tak zůstalo šest.

Zajímavý je i jazyk, který se hojně používá. Asi si jej budu muset osvojit. Pokud možno nikoho nejmenovat, ale naznačit, aby všichni věděli o koho jde. Frekventované slovo je „někteří“. Někteří říkají, někteří tam byli, někteří pomlouvají.

Taky slova mají jiný význam. Zveřejnění hlasování z veřejného zasedání zastupitelstva (toho předešlého) je podle některých rána pod pás, podraz a pomluva. Pomluvou a špiněním je i upozornění na dotace pro některé spolky, i když se jedná o oficiální informace z Městského úřadu. Naopak pomluvou podle některých určitě není anonymní článek v Besedníku.

Tolik tedy pro začátek. V dalších dnech se ukáže, jak silný mám žaludek, nemíním se totiž s takovým stavem smířit. O svých dalších krocích vás budu informovat.

Na závěr se chci distancovat od tvrzení, že volby byly v Kravařích zmanipulovány. Tuto diskuzi na našich stránkách považuji za nešťastnou a chtěl bych požádat přispívatele o její ukončení. Pokud měl kdokoli poznatky o nepravostech, měl možnost se v zákonné lhůtě obrátit na soud. Nyní jsou taková tvrzení bezpředmětná i kdyby byla podložená důkazy, jakože nejsou.

Ing. Herbert Kahler

Zobrazeno: 34 krát