Čvn 142016
 

JistotaZástupci sdružení JISTOTA bojují za dětské hřiště na Dvořisku.

Nejdříve jsme slyšeli, že hřiště nelze postavit v povodňové zóně. Náš zastupitel Ing. Herbert Kahler zjistil, po jednání s Povodím Odry, že výstavbě nic nebrání, jelikož místo, kde výstavba přichází v úvahu není v tzv. aktivní zóně. Stanovisko dendrologa, jsme mylně prezentovali jako posudek (za což se panu Richterovi omlouváme), který doporučil dětské hřiště v jiné lokalitě. JISTOTA přistoupila i na toto řešení. Poslední překážkou byly finance. Ani tato překážka není nepřekonatelná, protože je možno žádat o dotace, popř. využít rezerv v rozpočtu města.

Co však překonat nelze, je nechuť města řešit jakýkoliv požadavek nebo návrh JISTOTY. Dlouhodobě plánovanou schůzku zastupitelů JISTOTY s paní starostkou paní starostka z časových důvodů na poslední chvíli odvolala aniž by nám dala jiný termín.

Možná, že svou roli sehrál i článek, který vyšel v Regionu Opavsko dne 7. 6. 2016, který v podstatě odráží náš pohled na věc.

Věříme však, že si jednou i děti na Dvořisku budou mít kde hrát, protože zde bude vůle vedení města srovnat občanskou vybavenost této části města s ostatními částmi, bez ohledu na JISTOTU a s ohledem na potřeby obyvatel Dvořiska a jejich dětí.

Bc. Irena Sentenská
Ing. Herbert Kahler
Zastupitelé, JISTOTA

Zobrazeno: 33 krát