Dub 062017
 
Dostal jsem mailem následující text, který si dovolím okomentovat.

„Dětské hřiště musí zůstat zavřeno!

Osm let sloužilo dětské hřiště BEZPLATNĚ veřejnosti. Teď však ohrožuje zdraví a bezpečnost – opotřebovala se dopadová plocha a hřiště neprošlo technickou kontrolou.

Buly Aréna usilovala o výměnu dopadové plochy a žádala finanční součinnost Města Kravaře. To se mělo na opravách podílet celkovou částkou 700.000 Kč (Buly Aréna pak částkou 300.000 Kč) – město by pak po dalších osm let mělo zajištěno bezpečný a krásný prostor pro své občany a hlavně jejich děti.

Opoziční zastupitelé však nově rozhodli, že se město na spoluprovozu (87.500 Kč ročně) už podílet nebude – Buly Aréna má hřiště na vlastní náklady opravit a občanům Kravař hřiště zpoplatnit!

BULY ARÉNA SE ZPOPLATNĚNÍM DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ NESOUHLASÍ
Vstřícný návrh na převzetí hřiště do pronájmu město odmítlo rovněž.

Dětské hřiště vybudovala Buly Aréna a provoz tohoto hřiště platí město. Jde o službu občanům a hlavně dětem.
Buly Aréna ale není město, které je povinno vytvářet zázemí a služby občanům – hřiště proto uzavírá.

Opravdu dětského hřiště nepodpořili tito zastupitelé:

Lukáš Glabasnia Nová síla Kravař
Roman Glinz Nová síla Kravař
Bc. Petra Guldová KDU-ČSL
Petr Jochim KDU-ČSL
Ing.Herbert Kahler Jistota
Ing.Milan Rostek ČSSD
Mgr.Sandra Rostková Nová síla Kravař
Bc. Irena Sentenská Jistota
Martin Schwarz ANO 2011
Petr Vilášek ANO 2011″


Začněme od zde uváděných částek:  87 500,- Kč je částka 700 000,-Kč, kterou Buly aréna požaduje na opravu dopadové plochy, rozdělena na osm příštích let a v textu je uvedeno, cituji: „Opoziční zastupitelé však nově rozhodli, že se město na spoluprovozu (87.500 Kč ročně) už podílet nebude – Buly Aréna má hřiště na vlastní náklady opravit a občanům Kravař hřiště zpoplatnit!“

Zde se sluší připomenout, že Zastupitelstvo i přes odpor opozice posílá Buly aréně každý rok 600 000,-Kč na provoz tohoto hřiště a mimo to v roce 2015 dostala Buly aréna od města další dotaci 250 000,-Kč právě na opravu dopadové plochy. Sečteno a podtrženo tento „spoluprovoz“, přijde město na více než  700 000,-Kč ročně, nikoliv na 87 500,-Kč, jak je zde uváděno.

Další nepravdou je částka, kterou se chce Buly aréna na této opravě podílet. V textu je uvedená částka 300 000,-Kč. V žádosti o dotaci se ale uvádí celková částka 925 000,-Kč a podíl Buly arény je tedy 225 000,-Kč.  Lží se dá nazvat druhá část výše citovaného tvrzení, totiž že: „Opoziční zastupitelé však nově rozhodli, že …  Buly Aréna má hřiště na vlastní náklady opravit a občanům Kravař hřiště zpoplatnit!“

  1. Zastupitelstvo nepřijalo žádné usnesení.
  2. Zastupitelstvo nemá právo rozhodnout o tom, zda bude hřiště otevřeno, uzavřeno, zdarma nebo za peníze. Jestliže Buly aréna se zpoplatněním nesouhlasí, tak ať nic nezpoplatňuje, je to jen s jen její svobodné rozhodnutí.

Větu: “Vstřícný návrh na převzetí hřiště do pronájmu město odmítlo rovněž.“ nemohu plnohodnotně okomentovat, protože jsem zastupitelem od listopadu 2014. V tomto volebním období takové rozhodnutí nepadlo a nevím zda o tomto pronájmu bylo rozhodováno někdy dříve. Jsem ale rozhodně proti.

V závěru textu se autor odvolává na to, že provoz tohoto hřiště platí město. Já jako zastupitel neznám takovou smlouvu mezi Městem Kravaře a Buly arénou a pokud existuje, tak žádám její zveřejnění. Je mi líto, že hřiště musí být uzavřeno, ale celá věc je postavena do opačného gardu. Není vinou města, že si Buly aréna výstavbou tohoto hřiště ukousla příliš velké sousto a nyní se dusí.

V závěru textu je uveden seznam zastupitelů, kteří „opravu nepodpořili“. Další polopravda. Zastupitelé nehlasovali o opravě, ale o dotaci 700 000,-Kč z městského rozpočtu. A tuto dotaci neschválili. Jen pro orientaci uvádím, že tato částka představuje 10% veškerých investic města za rok 2016. Pro úplnost dodávám, že v roce 2016 dostala Buly aréna od města dotaci na provoz tohoto hřiště ve výši 600 000,-Kč a dalších 2 594 000,-Kč jako plnění z dlouhodobých smluv, které má uzavřeny s městem. Celkem tedy více než tři miliony. 

A na závěr ještě jedna poznámka: Město vlastní a provozuje šest dětských hřišť, která z důvodu nedostatku peněz chátrají. A jedna část města (Dvořisko) je bez dětského hřiště úplně.

Ing. Herbert Kahler
JISTOTA

Zobrazeno: 1038 krát