Zář 082022
 

CO PLÁNUJEME?

Vážení spoluobčané, my ve Sdružení nezávislých kandidátů JISTOTA nejsme celebrity, ale hospodáři. Podle nás Kravaře potřebují ve vedení lidi, kteří dokážou lépe hospodařit než se to děje doposud. Hospodařit ve prospěch všech občanů Kravař nejen ve prospěch některých jednotlivců, či zájmových skupin. Proto jsme si vytýčili jako první bod našeho programu snížení ceny svozu popelnic o 300,- Kč v tomto volebním období s výhledem do budoucna tento poplatek úplně zrušit.

Všem občanům města prospěje i další bod našeho programu, týkající se zvýšení bezpečnosti v ulicích našeho města. Městská policie má dnes čtyři členy. Pokud je jeden na dovolené a druhý onemocní, tak se městská policie vlastně rozpadne. Dvakrát větší Hlučín má pro srovnání 17 strážníků. Naším záměrem je rozšíření počtu strážníků na devět.

Velkým problémem je parkování ve městě. Dali jsme si za cíl podstatně zvýšit možnosti parkování. Např. výstavbou nových parkovišť.

Kravařemi projíždějí stovky až tisíce aut denně. Vyvoláme jednání s ministerstvem dopravy s cílem výstavby obchvatu Kravař v rámci přeložky silnice č. 56. To ve spolupráci s dalšími dotčenými obcemi našeho regionu. S dopravou také souvisí instalace semaforů na nejfrekventovanějších přechodech u Penny a na křižovatce Opavská – Nádražní. Přechod a semafor plánujeme zřídit i na začátku cyklostezky ze Dvořiska směrem na Štítinu.

Uděláme to, co vám ostatní už dvacet let slibují – provedeme rekonstrukci Náměstí tak, aby každý občan Kravař mol být pyšný na své město a jeho centrum.

Myslíme i na mladé a na spolky. Vybudujeme skate park pro nejmladší podle vzoru Háje v zóně mimo bytovou zástavbu a navýšíme podporu spolků. Na Dvořisku obnovíme sportovní hřiště.

A nakonec, ale ne v poslední řadě, budeme brát zřetel na názory občanů při všech změnách, které budeme chtít provést. Dnes se tak neděje. Vedení města nedbá na stesky obyvatel Olšinek a otevírá zábavní areál přímo pod našimi okny. Vedení města nebere v úvahu ani petici, která požaduje možnost zastavení před oční ambulancí na Náměstí alespoň invalidům. A pokud povedeme radnici, tak se vám nepřihodí, že vás úředník pošle na lampárnu, když si budete chtít stěžovat. Což se nedávno stalo.

Ještě vám všem chci popřát chladnou hlavu a šťastnou ruku při volbách a pamatujte, že JISTOTA se nestydí dělat něco pro lidi.

 

Ing. Herbert Kahler
Jistota Kravaře

Zobrazeno: 145 krát