Říj 062014
 

[fb_button]
JistotaChraňme si své Kravaře,

tak nazval pan Alois Hadamczik svou předvolební agitaci v Besedníku č. 217 ze září 2014. Také na titulní straně je článek, podepsaný starostou a oběma místostarosty, s výčtem chabých úspěchů dnešní radnice za poslední volební období.  Protože ostatní kandidující subjekty nemají stejný přístup prezentovat své názory v Besedníku, jedná se o zneužití obecních novin v předvolební kampani.

Nám redakční rada Besedníku ani neumožnila reagovat na pomlouvačný anonymní článek, uveřejněný v předcházejícím čísle Besedníku, ačkoli jí to ukládá zákon a na žádost o otisknutí reakce neodpověla.

Pro nás je zajímavé, že radnice již reaguje na náš volební program urychlenou opravou vozovky na Opavské a Hlučínské ulici a překotným řešením protipovodňových valů, které nedávno zavrhla.

Na straně č. 8 v Besedníku č.217 je výčet příspěvků poskytnutých z rozpočtu města. Za uvedené období přispělo město žadatelům celkovou částkou cca 31 500 000 Kč, z toho více než 22 000 000 Kč dostala BULY Aréna, a to ještě není započtená částka, označená jako smlouva o neinv. příspěvku za rok 2014, která bude minimálně 2 358 000 Kč a kterou se snaží pan Hadamczik ještě navýšit. Přeloženo do srozumitelného jazyka: Několik lidí z Buly arény dostalo 22 miliónů, zatímco ostatních sedm tisíc Kravařanů 9 miliónů.

Takové Kravaře si chce pan Hadamczik chránit. Jestli mu v tom pomůžeme nebo jestli vrátíme Kravaře všem jeho občanům se ukáže po volbách. My říkáme: “Tak takhle ne!

Co ale v Besedníku není, je celková zadluženost města. Ke konci roku 2013 byl dluh města vyšší než 119 000 000 Kč, při schváleném rozpočtu na rok 2014 ve výši 130 000 000 Kč. Byli jsme již varování, abychom v našem volebním programu neplánovali žádné investice, protože město Kravaře je zadluženo na deset let dopředu.

V Besedníku se také nepíše o majetku, který město prodalo. Nás by zajímalo jaký majetek město prodalo, komu jej prodalo a také za kolik. A to nejen za poslední volební období, ale za celých dvanáct let, kdy je starostou pan Andreas Hahn.

Takovýchto otazníků je daleko víc. Např. opravdu potřebuje starosta na reprezentaci více než 1 000 000 Kč nebo za co platí město externímu právníkovi, více než 1 000 000 Kč ročně, atd.

A to jsou ty důvody proč chceme  změnu.

Bc. Irena Sentenská, Ing. Herbert Kahler, JISTOTA

Zobrazeno: 78 krát