Srp 292017
 

Obecně málo návštěvníků, málo stánků, ceny vysoké. Kolotoče trhaly rekordy ve výši vstupenek.

V neděli sváteční mše. Na rozdíl od ostatního negativního, důstojná a pěkná. V kostele jsme si všichni rovni, všichni máme rádi své město, všichni jsme se přišli pomodlit za život ve městě. Krátký a hezký proslov starostky, hezky vedená mše ThDr. Danielem Víchou, panem farářem. Pozvaní hosté, zastupitelé, složky a družební města Lísková, Lublinec, Vožniky. Žádní známí toho či onoho člena vedení obce. Starostové okolních obcí jsou doma. Taky mají svůj odpust.

Žádné průvody, kočáry, historická vozidla z fary do kostela a zpět. Pompéznost škodí. Nelahodí oku občana.

Jdeme přes farní zahradu do stodoly, kulturní budovy církve. Velmi důstojné místo k setkání. Vítá nás starostka, vybíráme z červeného a bílého vína k přípitku. Připíjíme poslanci Mgr. Herbertu Paverovi, Prof. PhDr. Josefu Jařabovi, CSc., bývalému rektorovi Univerzity Palackého v Olomouci a ThDr. Danielu Víchovi, kravařskému faráři. Oběd, nudlová polévka a vepřová panenka s opékaným bramborem a fazolovými lusky, je na stole spolu s krátkou modlitbou. Pak už jen koláč a káva.

Je po všem, sedíme opět podle stran. Opozice u dvou stolů, koalice vzdálená od opozice, nejen co do vzdálenosti. Město ne město, život jde dál.

Bc. Irena Sentenská
Jistota

Zobrazeno: 512 krát